МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Міненерговугілля спростовує маніпулятивні заяви щодо роботи ДП "Шахта "Бужанська"

20.02.2017 | 11:41

 

 

Надання об’єктивної інформації щодо роботи вугільних шахт унеможливить маніпуляції в інформаційному просторі.

 

По-перше, шахта «Бужанська» видобуває вугілля марки ДГ, яке не є альтернативою антрацитовому вугіллю. Частина ж теплової генерації працює на антрациті, який видобувається виключно на непідконтрольній українській владі території або імпортується.

 

По-друге, ДП «Шахта «Бужанська» збиткове та отримує фінансову підтримку з бюджету. Збитки підприємства за 2016 рік становлять 98,4 млн грн. Фактичний видобуток вугілля за 2016 рік склав 122,5 тис. тонн вугілля, Шахта виконала планові показники з видобутку всього на 64,5 %. Крім того, у 2016 році відвантажено 55,2 тис. тонн готової товарної вугільної продукції на суму 57,5 млн грн, тоді як фонд оплати праці та сплати єдного соціального внеску становить 89, 7 млн грн. Причому собівартість вугілля висока: ціна 1 тонни реалізації продукції становила минулого року 1041,59 грн, тоді як витрати на 1 тонну продукції 2803,35 гривень.

 

З урахуванням складного фінансового стану, підприємство з Державного бюджету отримало за 2016 рік 27,7 млн грн на часткове покриття різниці в собівартості готової товарної вугільної продукції та виплату заробітної плати. Уже з початку 2017 року підприємство профінансовано на суму 11, 7 млн грн з бюджету для виплати заробітної плати гірникам. На сьогодні заборгованості із заробітної плати на підприємстві немає.

 

По-третє, Міненерговугілля реалізувало заходи щодо виведення шахти «Бужанська» на беззбиткову дяльність. Зокрема, (УВАГА!) БЕЗОПЛАТНО передано ДП «Шахта «Бужанська» обладнання з шахти № 1 «Нововолинська» та змонтовано власними силами лаву 444. Завдяки цьому економія коштів на придбання обладнання становитиме 20 млн гривень. Завтра, 21 лютого, планується введення лави в дію.

 

По-четверте, на засіданні колегії Міненерговугілля 25 жовтня 2016 року прийнято рішення про формування 11 інвестиційних проектів, за результатами розгляду яких будуть виділені кошти на модернізацію та технічне переоснащення шахт у сумі 300 млн гривень. Міненерговугілля сформувало у січні 2017 року Робочу групу, до складу якої входять народні депутати, представники ГМ «Опора», галузевих профспілок з метою контролю у сфері публічних закупівель, проведених у системі ProZorro, технічної документації щодо пропонованих програм, що унеможливить корупційні ризики під час закупівлі обладнання та виконання робіт.

 

Державним підприємством «Волиньвугілля» розроблено інвестиційний проект по ВП Шахта «Бужанська», який передбачає залучення і ефективне використання 11 млн грн для технічного переоснащення та введення в експлуатацію з квітня 2017 року  456 лави. На засіданні комісії Міністерства енергетики та вугільної промисловості 31січня 2017 року розглянуто даний проект і ухвалено позитивне рішення щодо його фінансування.

 

По-п’яте, вищезазначені заходи дозволять виконати в повному обсязі проектне завдання з видобутку вугілля по ВП Шахта «Бужанська» на 2017 рік, яке становить 271 тис. тонн. Обсяг готової товарної вугільної продукції – очікується 158,4 тис. тонн (проти 55,2 тис. тонн 2016 року). Вартість готової товарної продукції   складе 262,9 млн. грн.

 

При такому видобутку шахта перейде на беззбиткову діяльність.

 

З огляду на це зазначимо, що маніпулятивні заяви деяких політиків, розповсюджені в ЗМІ, не мають під собою підстав та є недостовірними.

Міненеговугілля сподівається на тверду позицію та професійність шахтарів, які здатні припинити будь-які спекуляції на тему вугілля та довести до широкого кола громадськості достовірну інформацію про дійсний стан речей, вжиті заходи та перспективи підприємства.

версія для друку