МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

На ЮУАЕС добігають кінця реконструктивні роботи на вентиляторній градирні енергоблока №2

03.02.2017 | 13:31

 

На Южно-Українській АЕС добігають кінця реконструктивні роботи на 2-й системі безпеки енергоблока №2, зокрема, на вентиляторній градирні.

Реконструкція вентиляторної градирні здійснюється з метою продовження терміну експлуатації будівельних конструкцій. Для цього виконано заміну стінових панелей, металоконструкцій, міжсекційних і вітрових перегородок, а також ремонт залізобетонних конструкцій. Залишилося провести зовнішню обробку стиків нових стінових панелей і фарбування їх зовнішньої частини. Якісне виконання цих робіт можливе лише за плюсової температури зовнішнього повітря. За словами начальника турбінного цеху №2 ВП ЮУАЕС Василя Ганула, це не впливає на заповнення градирні та подальше введення системи безпеки в роботу.

У процесі реконструкції виконано також заміну двох насосів технічної води відповідальних споживачів і чавунної арматури на сталеву в їх обв'язці. «На відміну від аналогічної роботи на енергоблоці №1, де було встановлено насоси угорського виробника, - коментує хід виконання заходів Василь Ганул, - на другому енергоблоці змонтовано насоси АТ «Сумський завод «Насосенергомаш». За час пусконалагоджувальних робіт і після включення їх у роботу зауважень до нових насосів немає».

Потреба виконання згаданих реконструктивних робіт обумовлена необхідністю приведення обладнання у відповідність до вимог діючих нині правил і норм у атомній енергетиці. Завдяки злагодженій роботі персоналу АЕС і підрядчиків, реконструкцію вентиляторної градирні, заміну насосів і арматури вдалося закінчити з випередженням графіків. Це дозволило включити 2-гу систему безпеки енергоблока №2 в роботу на 5 діб раніше запланованого.

Реалізація вищезазначених заходів - перший етап реконструктивних робіт на системах безпеки енергоблока №2. До другого планується приступити 2018 року. Тоді має бути здійснено заміну арматури та насосів на 1-й і 3-й системах безпеки. Щодо реконструкції будівельних конструкцій вентиляторних градирень цих двох систем, то її вже виконано в 2015 році.

 

Інформація про ВП ЮУАЕС

Южно-Український енергетичний комплекс розташований  на півдні України в Миколаївській області. До його складу входять Южно-Українська атомна станція (три атомні енергоблоки сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівська гідростанція на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 9,8 МВт) і високоманеврена Ташлицька гідроакумулююча станція (в експлуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати сумарною робочою потужністю в генераторному режимі 320 МВт, у стадії будівництва друга черга – гідроагрегат №3). Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2007 року «Про затвердження проекту завершення будівництва Ташлицької ГАЕС» визначено введення в експлуатацію шести гідроагрегатів ТГАЕС загальною потужністю 906 МВт.

У 1996 році як відокремлений підрозділ підприємство увійшло до складу ДП «НАЕК «Енергоатом». За обсягами виробництва Южно-Український енергокомплекс забезпечує потреби в електричній енергії регіону з більш як п’ятимільйонним населенням. За роки існування підприємством вироблено понад 540 млрд кВт·год. електричної енергії. ВП ЮУАЕС сертифікований за міжнародними стандартами: ISO 9001:2008 «Системи управління якістю. Вимоги», ISO 14001:2004 «Системи екологічного керування. Вимоги та настанови щодо застосування», OHSAS 18001:2007 «Система управління гігієною та безпекою праці. Вимоги».

 

Управління інформації та громадських зв'язків

 

версія для друку