МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

У поточному році на ЗАЕС планується завершити будівництво кількох масштабних об'єктів

02.02.2017 | 08:42

 

Це добудова відкритого розподільчого пристрою 750 кВ (ВРП-750), корпусу «Г» навчально-тренувального центру - майбутнього Центру підготовки ремонтного персоналу, а також комплексу з переробки радіоактивних відходів (КП РАВ).

«За підсумками 2016 року освоєння капітальних вкладень склало 2,4 мільярда гривень! - розповів заступник генерального директора Запорізької АЕС з капітального будівництва - начальник управління капітального будівництва Анатолій Казаєв, - Освоєні обсяги фінансування - величезна робота колективу УКБ. Це оформлена проектно-кошторисна документація, експертиза проектів, укладання та супроводження договорів, оформлення виконаних робіт, введення основних фондів».

Стосовно корпусу «Г» навчально-тренувального центру - зведено будівлю вентиляційного центру, паралельно з будівництвом каркасу почалися оздоблювальні роботи. Всередині будівлі корпусу «Г» велика робота проведена з наладки і пуску мостового крана, виконано багато електромонтажних, оздоблювальних, вентиляційних робіт, монтаж технологічного обладнання, тренажерів. Об'єкт готується до здачі в липні цього року.

На ВРП-750 виконано 2/3 всього обсягу робіт, отримане майже все технологічне обладнання - на сьогодні воно практично змонтоване. Силами управління будівництва на 80 відсотків виконано загальнобудівельні роботи. Спеціалізовані роботи (монтаж технологічного обладнання, електромонтажні, по пожежній та охоронній сигналізації) виконують підрядники. Термін здачі об'єкта - вересень 2017 року.

До кінця року планується виконати основні роботи і на комплексі з переробки РАВ та підготувати його до дослідно-промислової експлуатації. На об'єкті тривають електромонтажні, вентиляційні, загальнобудівельні і оздоблювальні роботи. Все - за графіком.

 

           

           

 

Довідка: Радіаційний фон в районі розміщення Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і на 01 лютого становить 8 - 12 мкР/год. Надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищує встановлених допустимих значень.

Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 р., третій - в 1986 р., четвертий - в 1987 р., п'ятий - в 1989 р., шостий - у 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 22%.

 

версія для друку