МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Німецька консультативна група готова надавати допомогу з питань створення газового ринку в Україні

30.01.2017 | 19:21

 

 

Міністр Ігор Насалик провів робочу зустріч із представниками компанії «Берлін Економікс» та Німецької консультативної групи (GAG). У зустрічі взяли участь фахівці Міненерговугілля, експерти ГО «Діксі Груп».

 

Зустріч проведено з метою обговорення перспективних напрямків роботи в енергетичній галузі, зокрема питання стимулювання біржової торгівлі газом в Україні.

 

Під час зустрічі йшлося про заходи щодо створення та функціонування ринку природного газу, створення газової біржі, виконання плану заходів з реформування НАК «Нафтогаз України», подолання проблем щодо доступу до ринку та використання досвіду зарубіжних партнерів з цих питань.

 

Міністр Ігор Насалик зазначив, що Міненерговугілля має тверду позицію щодо розділення Нафтогазу. «Монополія має бути подолана», - наголосив Міністр та додав, що в результаті поділу компанія, яка зараз має домінантну позицію та займає сегмент 75%, стане одним із звичайних трейдерів на газовому ринку.

 

Крім того, Міністр наголосив про потребу нарощування власного газовидобування. Згідно з Концепцією розвитку газовидобування до 2020 року, Україна має намір вийти на 100-відсоткове забезпечення країни газом вітчизняного видобування. При цьому стимулами для нарощування видобування має стати ціна газу, справедливість видачі ліцензій та прозорість розподілу продукції.

 

У ході розмови обговорили також перспективи створення газового хабу. Міністр зазначив, що Україна має можливості та готова розпочати підготовчу роботу в цьому напрямку, а також запропонував внести до Енергетичної стратегії України до 2035 року окремий пункт про створення газового хабу.

 

Німецькі консультанти наголосили, що структура ринку України розвивається в правильному напрямку, водночас звернули увагу на низку проблемних питань, які потребують врегулювання. Серед них – доступ до ринку, рівень фінансових гарантій, обмеження потужностей з імпорту, посилення ролі Регулятора тощо.

 

Наприкінці зустрічі Олена Павленко, президент «Діксі Груп», підкреслила важливість такої зустрічі для розвитку подальшої співпраці з німецькою консультативною групою.

 

Фото можна переглянути тут.

 

версія для друку