МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Проект реконструкції системи техводопостачання ЮУАЕС: підсумки 2016 року, плани на 2017-й

19.01.2017 | 16:28

 

18 січня оперативний штаб* з реалізації проекту реконструкції системи техводопостачання ЮУАЕС підбив підсумки роботи за 2016 рік і розглянув плани на 2017-й. У засіданні взяли участь представники Міненерговугілля, дирекції Енергоатома, Южно-Українського енергокомплексу, проектних організацій і генерального підрядчика.

На зустрічі зазначалося, що з початку реалізації проекту (березень 2016 року) на южно-українському майданчику було проведено 4 засідання штабу та 3 технічні наради, усі протокольні рішення яких виконані або перебувають у стадії виконання.

За словами керівника штабу віце-президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Айдина Айсіна, практично всі основні пункти плану 2016 року реалізовано. «Основний серед них, - підкреслив керівник штабу, - це укладання контракту на поставку помпових насосів для бризкальних басейнів. Контракт укладено, фінансування відкрито. Сьогодні на станції присутні представники фірми-виробника. Робота активно просувається вперед. Ми сподіваємося, що ця серйозна європейська компанія виконає свої зобов'язання вчасно».

Під час засідання оперативного штабу представники підрядних і проектних організацій підтвердили готовність виконати взяті на себе зобов'язання згідно зі встановленими графіками. «У зв'язку з несприятливими погодними умовами ми перенесли декілька робіт на тепліший час.  Нині в цехах готується відповідна арматура та трубопроводи. З покращенням погоди їх буде оперативно змонтовано на майданчику», - зазначила директор з інвестицій і перспективного розвитку НАЕК «Енергоатом» Тетяна Амосова.

На важливості своєчасного втілення проекту «Реконструкція системи технічного водопостачання. Робота блоків 1-3 на Ташлицькому водосховищі та бризкальних басейнах ЮУАЕС» акцентував увагу директор департаменту ядерної енергетики та атомно-промислового комплексу Міненерговугілля Григорій Плачков: «Для нас дуже важливо завершити цей проект, оскільки він дасть можливість вивільнити в літній період замкнуті потужності Южно-Української АЕС. Якщо атомна енергетика влітку видаватиме максимум своїх можливостей, теплова генерація матиме змогу накопичити вугілля на складах для проходження осінньо-зимового максимуму. Тому проект важливий, ми за ним пильно стежимо, беремо участь у штабах, контролюємо реалізацію робіт».

На втілення проекту відводиться три роки. По його завершенні додатковий річний відпуск електроенергії ЮУАЕС складе від 547 млн кВт-год. за консервативними даними до 2 млрд 549 млн кВт-год. - за максимальною розрахунковою оцінкою.

 

*Оперативний штаб створено наказом президента НАЕК «Енергоатом» у березні 2016 року для вирішення критичних питань, що виникають у процесі будівництва.

 

 

Додатково:

Відкоригований проект реконструкції системи технічного водопостачання ЮУАЕС затверджено Кабінетом Міністрів України на початку 2016 року (Розпорядження Уряду №49-р «Про затвердження проекту «Реконструкція системи технічного водопостачання. Робота блоків 1..3 на Ташлицькому водосховищі та бризкальних басейнах Южно-Української АЕС» (Коригування)» від 13.01.2016 р.). Він передбачає реалізацію трьох проектів: будівництво 5 бризкальних басейнів, облаштування струменеспрямовуючої споруди (завіси) в акваторії Ташлицького водосховища, а також комплексу споруд для заповнення та підживлення водойми-охолоджувача.

Тривалість будівництва - 36 місяців. Згідно з затвердженими планами, перший пусковий комплекс у рамках проекту - два бризкальні басейни,  струменеспрямовуюча  споруда та насосна станція для подачі води на бризкальні басейни - мають бути введені в експлуатацію в 2 кварталі 2018 року.

 

Інформація про ВП ЮУАЕС

ЮУАЕС – основа Южно-Українського енергетичного комплексу, розташованого на півдні України в Миколаївській області. Він забезпечує потреби в електричній енергії регіону з більш як п’ятимільйонним населенням. До складу енергокомплексу входять: Южно-Українська АЕС (3 атомні енергоблоки сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівська ГЕС на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 9,8 МВт) і Ташлицька ГАЕС (в експлуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати сумарною робочою потужністю в генераторному режимі 320 МВт, у стадії будівництва друга черга – гідроагрегат №3).

У 1996 році як відокремлений підрозділ підприємство увійшло до складу ДП «НАЕК «Енергоатом». За роки існування ВП ЮУАЕС вироблено понад 530 млрд кВт·год. електричної енергії.

 

Управління інформації та громадських зв’язків

 

версія для друку