МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

У складних погодних умовах Южно-Український енергокомплекс працював без збоїв

11.01.2017 | 14:03

 

 

У період складних погодних умов, що склалися в Україні 5-9 січня 2017 року, Южно-Український енергокомплекс працював без збоїв. Снігопад, зниження температури та сильний поривчастий вітер на діяльність підприємства не вплинули.

 

Отримавши несприятливий прогноз синоптиків, атомники вжили всіх необхідних заходів, щоб забезпечити надійну безперебійну роботу обладнання. Обов'язки з координації робіт для підтримки території ВП ЮУАЕС в належному експлуатаційному стані на випадок виникнення позаштатних ситуацій було покладено на співробітників управління аварійної готовності та реагування. На період погіршення погодних умов було організовано їх цілодобове чергування.

 

Графіки чергувань, схеми взаємодії підрозділів, задіяння техніки, доставки персоналу регламентували спеціально підготовлені організаційно-розпорядчі документи.

 

Розчищення проммайданчика та пристанційної території здійснювалося своєчасно в міру необхідності. Допомогу персоналу цеху господарського забезпечення в цьому процесі надавали працівники енергоремонтного підрозділу та цеху теплової автоматики і вимірювань. Для прибирання снігу та виконання протиожеледних заходів автотранспортне господарство ВП ЮУАЕС задіювало додаткову техніку і вантажопідйомні механізми. Було організовано чергування персоналу вдома, забезпечено можливість використання спецодягу та інструменту зі спеціальних комплектів для аварійних груп і бригад.

 

Вжиті заходи дозволили забезпечити надійну безперебійну роботу підприємства. За інформацією старшого начальника зміни ЮУАЕС Андрія Паляцького, складні погодні умови на роботу атомних енергоблоків не вплинули: «Перший і третій блоки нашої станції працювали в базовому режимі, з номінальним навантаженням. Порушень у роботі обладнання не було. На другому блоці тривав планово-попереджувальний ремонт, усі роботи велися згідно зі встановленим графіком. Споживачі забезпечувалися теплом і гарячою водою відповідно до встановлених норм».

 

 

 

Інформація про ВП ЮУАЕС

Южно-Український енергетичний комплекс розташований  на півдні України в Миколаївській області. До його складу входять Южно-Українська атомна станція (три атомні енергоблоки сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівська гідростанція на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 9,8 МВт) і високоманеврена Ташлицька гідроакумулююча станція (в експлуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати сумарною робочою потужністю в генераторному режимі 320 МВт, у стадії будівництва друга черга – гідроагрегат №3). Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2007 року «Про затвердження проекту завершення будівництва Ташлицької ГАЕС» визначено введення в експлуатацію шести гідроагрегатів ТГАЕС загальною потужністю 906 МВт.

У 1996 році як відокремлений підрозділ підприємство увійшло до складу ДП «НАЕК «Енергоатом». За обсягами виробництва Южно-Український енергокомплекс забезпечує потреби в електричній енергії регіону з більш як п’ятимільйонним населенням. За роки існування підприємством вироблено понад 530 млрд кВт·год. електричної енергії.

 

 

Управління інформації та громадських зв’язків

 

версія для друку