МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Служба контролю металу Запорізької АЕС: підсумки 2016 року

06.01.2017 | 08:26

 

 

Минулий рік для служби контролю металу (СКМ) та всіх підрозділів Запорізької АЕС, задіяних в ремонтної кампанії, був досить складним. Продовжувалися терміни експлуатації відразу двох енергоблоків. Був період, коли в ремонті перебували відразу чотири блоки - і це внесло в звичну роботу колективу СКМ свої корективи.

 

«В 2016-му перед персоналом СКМ стояли серйозні завдання по першому та другому блоках, пов'язані з продовженням терміну експлуатації, а також з управлінням старінням», - розповідає керівник - головний фахівець з якості металів на АЕС Олексій Тищенко. - «Всі вони були виконані успішно. В режимі підвищеного навантаження ми знаходимося не перший рік, тому що продовження та управління старінням ведеться вже кілька років. В СКМ ці роботи плануються та узгоджуються заздалегідь з усіма регулюючими органами. Тому до початку робіт підходимо впевненим кроком і закінчуємо їх в строк, з належною якістю».

 

Керівник СКМ зазначив, що поряд з ручними способами неруйнівних методів контролю, значну частину в роботі служби контролю металу під час ремонтної кампанії займає обстеження основного обладнання першого контуру та корпусу реактора дистанційними засобами. Обстеження сучасними атестованими методами стану корпусу реактора, до якого прив'язаний проектний термін служби всього блоку, вже стало візитною карткою служби.

 

В даний час в СКМ працює 208 осіб. В структурі служби: три лабораторії, два відділи і дільниця неруйнівних методів контролю. Кожен фахівець виконує свої функції, але мета єдина - виконання контролю і отримання повного пакета звітної документації для подальшої експлуатації блоків та інших загальностанційних об'єктів.

 

 

Довідка: радіаційний фон в районі розміщення Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і на 05 січня становить 8 - 12 мкР/год. Надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищують встановлених допустимих значень.

 

версія для друку