МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Заміна конденсатора турбіни на енергоблоці №2 ЮУАЕС

30.12.2016 | 13:23

 

 

Одна з головних робіт, що реалізуються під час планово-попереджувального ремонту на другому енергоблоці ЮУАЕС, - завершення процесу заміни конденсатора турбіни.

 

Заміна конденсатора турбіни для українських атомних станцій - робота унікальна, до цього на вітчизняних АЕС вона не виконувалася. На южно-українському майданчику, де конденсатори турбін працюють в значно жорсткіших умовах у порівнянні з іншими станціями, така необхідність назріла давно. Об'єктивною причиною ситуації, що склалася, є підвищений солевміст Ташлицького ставу-охолоджувача, який призводить до пошкодження охолоджуючих трубок, утворення присосів сирої води, погіршення водно-хімічного режиму та зрештою - до зниження ККД енергоблоків.

 

Роботи з заміни конденсатора на енергоблоці №2 ЮУАЕС було розпочато під час ремонтної компанії 2015 року. Тоді було замінено один з двох його рядів - ряд Б (24 модулі, об'єднані в 3 корпуси). Кардинальною відмінністю нового обладнання,  виготовленого ПАТ «Турбоатом», є матеріал трубного апарату - замість мідно-нікелевого сплаву тут використано нержавіючу сталь.

 

З початком планово-попереджувального ремонту 2016 року на другому «мільйоннику» роботу продовжено: триває заміна ряду А.

 

Повна модернізація конденсатора дозволить турбоагрегату працювати на номінальній потужності при змінах температури охолоджуючої води та продовжить термін служби енергоблока.

 

Управління інформації та громадських зв’язків

 

 

версія для друку