МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Запорізька АЕС: є план з вироблення електроенергії 2016!

27.12.2016 | 11:09

 

 

27 грудня 2016 року о 04 годині 40 хвилині Запорізька атомна електростанція виконала планове завдання з виробництва електроенергії за 2016 рік - 30 млрд 413 млн кВтг.

 

«2016 рік для колективу Запорізької АЕС був плідним, насиченим важливими подіями. Головне досягнення - в строю перший і другий енергоблоки, готові в понадпроектний термін надійно і безпечно виробити ще не один десяток мільярдів кіловат-годин електроенергії. Також Запорізька АЕС підтвердила бездоганну міжнародну репутацію - за підсумками масштабної проектно-інформованої партнерської перевірки експерти Всесвітньої асоціації операторів атомних електростанцій відзначили високий рівень безпеки Запорізької АЕС, що відповідає світовим зразкам. Наступний рік ставить нові цілі і завдання: якісну підготовку до продовження терміну експлуатації третього і четвертого енергоблоків, добудову та пуск сучасного комплексу з переробки РАВ, завершення реконструкції ВРП-750 і підключення високовольтної лінії «Запорізька АЕС - підстанція Каховська», введення в експлуатацію Центру підготовки ремонтного персоналу. А рік, що минає ми традиційно завершуємо достроковим виконанням річного плану» - прокоментував подію генеральний директор Запорізької АЕС Олександр Остаповець.

 

В даний момент на Запорізькій АЕС в роботі знаходяться всі шість енергоблоків. Сумарна потужність - 5300 МВт. Весь зимовий період станція планує працювати в режимі максимального навантаження.

 

За 32 роки надійної і безпечної роботи Запорізька АЕС виробила понад 1 059 млрд кВтг екологічно чистої електроенергії. До кінця року станція виробить додатково ще сотні мільйонів кіловат-годин електроенергії, що дозволить Україні заощадити дефіцитні і дорогі газ та вугілля.

 

Запорізька АЕС функціонує надійно і безпечно.

 

 

 

Довідка: Радіаційний фон в районі розміщення Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і на 27 грудня становить 8 - 12 мкР/год. Надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищує встановлених допустимих значень.

Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 р., третій - в 1986 р., четвертий - в 1987 р., п'ятий - в 1989 р., шостий - у 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 22%.

 

версія для друку