МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Міністр Ігор Насалик не має претензій до роботи керівництва ПАТ "Центренерго"

23.12.2016 | 15:40

 

 

 

Поширена в ЗМІ інформація про саботаж на ПАТ «Центренерго» є викривленою та такою, що не відповідає дійсності. Про це заявив Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик та підкреслив, що як Міністр він не має претензій до роботи компанії та її керівника – в.о. директора ПАТ «Центренерго» Олега Коземка.

 

Міністр також зазначив, що державна компанія закінчить цей рік із прибутком понад мільярд гривень і це серйозне досягнення команди Міненерговугілля та керівництва ПАТ «Центренерго». За словами Міністра, це єдина усіх енергогенеруючих компаній України, включно із приватними, яка закінчить рік із такими показниками прибутку.

 

Міністр Ігор Насалик наголосив: інформація про те, що він особисто вважає небажання ПАТ «Центренерго» підключати додаткові блоки саботажем є неправдивою. І повідомив, що неправдива інформація була поширена внаслідок некоректно сформульованого питання, яке йому поставив один із журналістів на підсумковій річній прес-конференції 22 грудня 2016 р. Так, ставлячи питання, журналіст запитав про «можливий саботаж», але сам Міністр нічого не говорив про саботаж.

 

«Говорити – не означає вважати! На підсумковій прес-конференції у мене багато питали про вартість вугілля. На сьогодні вона значно менша собівартості, і як наслідок ми відчуваємо проблеми із зарплатами для шахтарів, але не підвищуємо тарифи. До кінця опалювального сезону ми точно не будемо робити жодних різких дій, але проблема є і вона потребує вирішення. На даний момент «Центренерго» виконує план по електроенергії на 112%, і покаже в цьому році прибуток. З іншого боку, ми постійно говоримо з «Центренерго» про збільшення та запуск додаткових блоків. У нас є викуплене вугілля,і ми вирішуємо питання щодо його доставки».

 

Нагадаємо, ПАТ «Центренерго» державна енергогенеруюча компанія, до складу якої входять три теплові електростанціїВуглегірська, Зміївська та Трипільська. Сумарна проектна потужність станцій становить 7665 МВт, що дорівнює близько 14% від загальної потужності електростанцій України. Під керівництвом в.о. директора ПАТ «Центренерго» Олега Коземка компанія вже другий рік поспіль показує прибуток.

 

версія для друку