МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Хмельницька АЕС відповідає вимогам ядерної та радіаційної безпеки

02.12.2016 | 14:38

 

 

Протягом збіглого тижня на Хмельницькій АЕС здійснювалась комплексна інспекційна перевірка з дотримання вимог, норм, правил, стандартів з ядерної та радіаційної безпеки при експлуатації енергоблоків. Інспектували ядерний об’єкт представники Державної інспекції ядерного регулювання України (ДІЯРУ) та Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки (ДНТЦ ЯРБ).

 

Дотримання вимог, норм, правил і стандартів з ядерної та радіаційної безпеки при поводженні з ядерним паливом, виконанні заходів Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки; використання досвіду експлуатації та впровадження коригуючих заходів з урахуванням досвіду експлуатації; виконання вимог, зазначених у ліцензії на експлуатацію ядерних установок Хмельницької АЕС; стан радіаційної безпеки та системи поводження з радіоактивними відходами при експлуатації енергоблоків; забезпечення ядерної та радіаційної безпеки і радіаційного захисту; здійснення заходів з формування культури безпеки у сфері використання ядерної енергії – такими були основні напрямки комплексної перевірки.

 

Підводячи підсумки, голова комісії, заступник директора Департаменту з питань безпеки ядерних установок ДІЯРУ Валерій Бугай зауважив, що за результатами інспекційної перевірки можна зробити позитивний  висновок, що Хмельницька АЕС відповідає вимогам ядерної та радіаційної безпеки. Керівник, члени комісії відзначили компетентність, конструктивність, відкритість та налаштованість на співпрацю персоналу ХАЕС.

 

Результати роботи інспекції будуть корисні як для Хмельницької АЕС, так і для Енергоатома в цілому, а  пропозиції та зауваження, виявлені під час перевірки будуть враховані та розроблені відповідні заходи для покращення і вдосконалення роботи ядерного об’єкта,  - запевнив генеральний директор ВП ХАЕС Микола Панащенко.

 

 

Довідково:

 

Відокремлений підрозділ «Хмельницька атомна електростанція» Національної атомної енергогенеруючої компанії «Енергоатом» - найпотужніше підприємство Хмельниччини.

Детальніше: www.xaec.org.ua ,  www.facebook.com/khnpp.

 

 

 

версія для друку