МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Україна спільно з ЄС впроваджує проекти з рекультивації території колишнього промислового майданчика виробництва з переробки урану

02.12.2016 | 13:18

 

 

У м. Камянське Дніпровської області 30 листопада - 1 грудня 2016 року відбулось відкрите засідання представників Європейського Союзу, Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, керівництва обласної ради Дніпровської області, керівництва міста за участю представників громадськості та фахівців, присвячене стану справ щодо поточних та майбутніх проектів за методами з рекультивації території колишнього промислового майданчика виробництва з переробки урану виробничого обєднання  «Придніпровський хімічний завод».

 

Під час засідання проведено аналіз виконання поточного проекту з розробки довготривалої та екологічно безпечної стратегії зняття з експлуатації та реабілітації майданчика ПХЗ. У результаті виконання цього проекту вартістю 1,1 млн. євро, фінансованого ЄС, Україна отримала міцну основу для розробки української національної стратегії з реабілітації майданчика ПХЗ.

 

Крім того, під час виконання поточного проекту  стало зрозуміло, що існує потреба щодо вжиття заходів для оптимізації безпеки населення та охорони майданчика. Враховуючи успішну співпрацю між Міністерством та Європейською Комісією, представники ЄС взяли на себе зобов’язання  щодо виділення додаткових  3,5 млн. євро для фінансування цих необхідних заходів.

 

Водночас зазначено про рішення  включити до програми ІСЯБ 2017 року додаткові 5 млн. євро для проведення першочергових завдань з очищення та зняття з експлуатації промислових об’єктів уранового спадку ПХЗ.

 

Чинний та майбутні фінансовані Євросоюзом проекти, що стосуються Придніпровського хімічного заводу, мають на меті стабілізувати чинну екологічну ситуацію та створити безпечне радіаційне середовище для мешканців Кам’янського. Йдеться про розвиток стратегії, термінове впровадження заходів із радіаційної безпеки та початкові роботи з ліквідації наслідків забруднення на заводі.

 

Під час зустрічі була проведена прес-конференція для місцевих та центральних ЗМІ під головуванням голови обласної ради Дніпровської області Пригунова Гліба Олександровича, представників ЄС, Міністерства енергетики та вугільної промисловості та місцевої влади.

 

Крім того, під головуванням голови Дніпровської обласної ради Пригунова Гліба Олександровича за участю мера м. Кам’янське Білоусова Андрія Леонідовича, начальника Управління атомно-промислового комплексу Міністерства енергетики та вугільної промисловості Плачкова Григорія Івановича  та представників ЄС була проведена зустріч з громадськістю міста, під час якої проінформовано про хід виконання робіт на майданчику ПХЗ та презентовані плани ЄС та Міністерства щодо виконання робіт з реабілітації та рекультивації території колишнього промислового майданчика  виробництва з переробки урану виробничого об’єднання  «Придніпровський хімічний завод».

 

 

версія для друку