МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

На першому спецкорпусі Запорізької АЕС встановлено кантувач для палива Westinghouse

25.11.2016 | 12:11

 

 

На вузлі свіжого ядерного палива встановлено кантувач NT-P3. Він буде задіяний для роботи з новими контейнерами, в яких перевозиться свіже ядерне паливо компанії Westinghous.

 

За допомогою кантователя контейнер з тепловиділяючою зборкою буде переводитися з горизонтального положення в вертикальне.

 

«Це обладнання поставлено на ЗАЕС в рамках робіт з модернізації системи перевантаження, зберігання і транспортування палива. Його впровадження передбачає цілий комплекс заходів», - сказав інженер-технолог енергоремонтного підрозділу (ЕРП) Олександр Шилов.

 

Раніше випробування кантователя за участю фахівців Запорізькій та Южно-Українській АЕС проводилися на заводі виробнику в США.

 

Наприкінці жовтня 2016 року вісім працівників дільниці з перевантаження палива ЕРП, інженер групи свіжого ядерного палива відділу ядерної безпеки та інструктор навчально-тренувального центра пройшли навчання на Южно-Українській АЕС поводження з паливом Westinghouse з використанням кантователя NT-P3. Навчання провели фахівці компаній-постачальників свіжого ядерного палива Westinghouse (Швеція) і кантователя від NovaTech (CША).

 

В даний час на Запорізькій АЕС виконано монтаж кантователя і проведені попередні комплексні випробування. Ця робота проводилася за участю фахівців компанії NovaTech.

 

Іде процес оформлення звітної документації. Наступним кроком стане отримання дозволу Держатомрегулювання України на проведення робіт з ядерним паливом.

 

 

Довідка: радіаційний фон в районі розміщення Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і на 25 листопада становить 8 - 12 мкР/год. Надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищують встановлених допустимих значень.

 

версія для друку