МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Гарний зв'язок на АЕС - одна з умов безпечної роботи

24.11.2016 | 11:39

 

 

Одна з дільниць цеха засобів диспетчерського технологічного управління (ЦЗДТУ) забезпечує якість оперативного зв'язку.

Дільниця забезпечує безперервну безаварійну роботу всіх засобів оперативного, командно-пошукового, телефонного та радіозв'язку Запорізької АЕС. В сферу її уваги входить також апаратура оповіщення та записи оперативних переговорів, системи промислового телебачення енергоблоків.

Можливості такого обладнання дозволяють вести спостереження за агрегатами реакторної установки і обладнанням турбінного відділення. А також своєчасно виявляти несправність та порушення режимів роботи технологічного обладнання, що знаходиться в не обслуговуваних приміщеннях, там, куди доступ персоналу обмежено.

Такі системи промислового телебачення встановлені на першому, другому і четвертому енергоблоках, в перспективі планується встановити на інших енергоблоках.

До переліку робіт відноситься і система годинофікації. Що це? Ось як пояснює цю роботу начальник дільниці Володимир Кононенко: «У всіх є годинник, який показує точний час, але все ж по-різному. Годинники в ЦЗДТУ називають первинними, вони висять на стінах адміністративних кабінетів. Але на блочних щитах керування, в кабінеті начальника зміни станції та інших приміщеннях, де розташовується оперативний персонал, час обчислюють по вторинним годинникам. Всі вони синхронізовані та їх свідчення сходяться буквально до секунди. Наприклад, якщо по станції прозвучала команда о 17:47 провести технологічні переключення, то всі повинні виконати його синхронно, керуючись саме вторинними годинниками».

Зв'язківці забезпечують зв'язок навіть там, де неможлива робота телефонного зв'язку. Для цього в роботі використовуються мобільні радіостанції.

 

Довідка: Радіаційний фон в районі розміщення Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і на 24 листопада становить 8 - 12 мкР/год. Надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищують встановлених допустимих значень.

Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт.

версія для друку