МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

На Запорізькій АЕС пройшло загальностанційне протиаварійне тренування

11.11.2016 | 13:55

 

 

10 листопада 2016 року в відокремленому підрозділі «Запорізька АЕС» ДП «НАЕК «Енергоатом» було проведено планове загальностанційне протиаварійне тренування.

 

Тема тренування: «Комунальна аварія на енергоблоці №6 з викидом радіоактивних речовин за передбачені проектом межі».

 

У тренуванні брали участь штаб керівника аварійними роботами на майданчику (КАРМ) ЗАЕС, група інженерної підтримки та персонал аварійних груп і бригад ВП ЗАЕС.

 

За способом проведення це комбіноване тренування: в ньому одночасно застосовувалися методи з умовним і реальним застосуванням засобів аварійного реагування та відпрацювання дій на проммайданчику ЗАЕС і за його межами.

 

Тренування проходило у внутрішньому кризовому центрі Запорізької АЕС та на енергоблоці № 6, який в даний час знаходиться в плановому середньому ремонті. Будь-які реальні операції з обладнанням на діючих енергоблоках, механізмах і арматурі не проводилися.

 

В ході тренування учасники відпрацювали питання дій згідно з аварійним планом ВП ЗАЕС (оповіщення персоналу про аварію, активізація внутрішнього кризового центру, організація роботи комісії з надзвичайних ситуацій (штабу КАРМ), управління діями аварійних груп і бригад ВП ЗАЕС, організація і проведення евакуації персоналу ВП ЗАЕС з проммайданчика в місто Енергодар).

 

Всі учасники тренування діяли оперативно і всі питання, пов'язані з локалізацією умовної аварії, ліквідацією її наслідків, були виконані ними у відведені для цього терміни.

 

Протиаварійне тренування на Запорізькій АЕС отримало заслужену високу оцінку.

 

 

 

версія для друку