МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

На третьому енергоблоці ЮУАЕС встановлено кантувач для роботи з новими контейнерами для палива "Westinghouse"

07.11.2016 | 15:25

 

 

На вузлі свіжого ядерного палива енергоблока №3 Южно-Української АЕС встановлено кантувач для роботи з новими контейнерами, призначеними для перевезення свіжого ядерного палива виробництва компанії «Westinghouse». Вказане обладнання використовуватиметься для переведення тепловиділяючих збірок з горизонтального положення у вертикальне, з наступним їх встановленням у чохли для свіжого палива та завантаженням до активної зони реактора.

 

Починаючи з 2005 року ЮУАЕС є пілотним майданчиком з реалізації проекту диверсифікації паливних поставок для атомних станцій України. Не дивно, що ця станція стала піонером і у використанні нових контейнерів TRAVELLER VVER, за допомогою яких тепловиділяючі збірки, виготовлені на заводі компанії «Westinghouse», розташованому в шведському місті Вастерас, будуть у подальшому доставлятися на южно-український майданчик. «Після виготовлення паливну касету переміщують лише в горизонтальному положенні, - розповідає начальник відділу ядерної безпеки Олексій Арванінов, - її завжди транспортують паралельно землі. І тільки на вузлі свіжого палива вона переводиться у вертикальне положення та згодом встановлюється в спеціальні чохли, з яких у подальшому вона завантажується до активної зони реактора».

 

З 2017 року TRAVELLER VVER стане єдиним пакувальним комплектом для транспортування вказаного виду палива. Ліцензію на застосування цього контейнера видано Державною інспекцією ядерного регулювання України. Для його використання необхідне додаткове устаткування, а саме кантувач, придбаний НАЕК «Енергоатом» у заводу NovaTech  (США) для ВП ЮУАЕС і ЗАЕС. 2 листопада його було доставлено на Южно-Українську АЕС і змонтовано на вузлі свіжого ядерного палива, а 4 листопада виконано його приймальні випробування за участі представників заводу-виробника та компанії НАЕК «Енергоатом».

 

Наступним етапом стало навчання персоналу дільниці транспортно-технологічних операцій енергоремонтного підрозділу Южно-Української атомної станції, а також 10 представників Запорізької АЕС, які в подальшому обслуговуватимуть устаткування. Навчальний курс за участі фахівців «Westinghouse» та NovaTech було організовано 3-4 листопада. Для його проведення разом з кантувачем на ЮУАЕС було поставлено контейнер TRAVELLER VVER з імітатором паливної збірки.

 

За результатами навчання оформлено відповідні документи, які направлено в Держатомрегулювання для отримання дозволу на початок дослідної експлуатації нового обладнання.

 

 

Інформація про ВП ЮУАЕС

ЮУАЕС – основа Южно-Українського енергетичного комплексу, розташованого на півдні України в Миколаївській області. Він забезпечує потреби в електричній енергії регіону з більш як п’ятимільйонним населенням. До складу енергокомплексу входять: Южно-Українська АЕС (3 атомні енергоблоки сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівська ГЕС на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 11,5 МВт) і Ташлицька ГАЕС (в експлуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати сумарною потужністю в генераторному режимі 302 МВт, у стадії будівництва друга черга – гідроагрегат №3).

У 1996 році як відокремлений підрозділ підприємство увійшло до складу ДП «НАЕК «Енергоатом». За роки існування ВП ЮУАЕС вироблено понад 530 млрд кВт·год. електричної енергії.

 

Відділ роботи з громадськістю та ЗМІ

 

версія для друку