МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Президент Енергоатома провів виїзну нараду на Южно-Українській АЕС

07.11.2016 | 15:15

 

 

4 листопада президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський провів  виїзну нараду на Южно-Українській АЕС. Її учасники - представники дирекції компанії, її відокремлених підрозділів «Южно-Українська АЕС» та «Атомкомплект», а також ПАТ «Юженергобуд» (генеральний підрядчик) і Харківського науково-дослідного проектно-конструкторського інституту «Енергопроект» (генпроектувальник) - розглянули хід реалізації проекту «Реконструкція системи технічного водопостачання. Робота блоків 1...3 на Ташлицькому водосховищі та бризкальних басейнах ЮУАЕС».

 

Президент компанії оглянув будмайданчик, де ведеться спорудження п’яти бризкальних басейнів та місце майбутнього розташування струмененспрямовуючої споруди. Головними питаннями наради були дотримання графіка запланованих робіт та комплектація основного насосного обладнання. Під час їх обговорення зазначалося, що через несприятливі погодні та геологічні умови намітилося певне відставання від графіка робіт. Учасники зустрічі визначили конкретні шляхи для його скорочення. Щодо проходження тендерних процедур з вибору постачальника насосів для бризкальних басейнів, то, за словами очільника Енергоатома, вони також ідуть непросто. «Відносно складний тендер, багато учасників, багато скарг. Сьогодні ми все зважили, прискіпливо оцінили ситуацію та ухвалили рішення, котрі дозволять нам рухатися далі, - зауважив у інтерв’ю місцевим ЗМІ Юрій Недашковський і додав: - Терміни пуску першого пускового комплексу залишаються в силі. У нас немає критичних відставань від графіка. Ті ж, що наявні на сьогодні, не лежать на критичному шляху та можуть бути компенсовані в найближчі місяці».

 

Згідно з затвердженими планами, перший пусковий комплекс у рамках проекту  «Реконструкція системи технічного водопостачання. Робота блоків 1...3 на Ташлицькому водосховищі та бризкальних басейнах ЮУАЕС» - два бризкальні басейни, струменеспрямовуюча споруда та насосна станція для подачі води на бризкальні басейни – мають бути введені в експлуатацію в 2 кварталі 2018 року. До цього часу також має бути  введено в експлуатацію насосну підживлення Ташлицького  ставка-охолоджувача АЕС №2.

 

 

Додатково:

Реалізація проекту «Реконструкція системи технічного водопостачання. Робота блоків 1-3 на Ташлицькому водосховищі та бризкальних басейнах ЮУАЕС» дозволить уникнути втрат виробітку електроенергії на ЮУАЕС через високу температуру циркуляційної води. По завершенні робіт буде повністю знято обмеження потужності южно-українських енергоблоків, викликане недостатньою охолоджувальною здатністю Ташлицького водосховища в жаркі літні періоди.

 

Реконструкція системи техводопостачання ЮУАЕС передбачає реалізацію трьох проектів: будівництво 5 бризкальних  басейнів, облаштування струменеспрямовуючої споруди (завіси) в акваторії Ташлицького водосховища, а також комплексу споруд для заповнення та підживлення водойми-охолоджувача. Загальна  вартість будівництва об'єктів складає 1214,4 млн грн. Практична реалізація проекту розпочалася в березні 2016 р. Тривалість будівництва - 36 місяців.

 

версія для друку