МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Відділу технічного контролю ЗАЕС - 20 років

04.11.2016 | 15:22

 

Структурним підрозділом з самостійними функціями, правами і відповідальністю, відділ технічного контролю (ВТК) є з 1 листопада 1996 року. Але його історія почалася трохи раніше. У 1993 році була створена група технічного контролю, а в 1994-му вона була переведена в лабораторію металів.

 

Сьогодні на відділ технічного контролю покладено досить значний обсяг виробничих завдань. Це технічний контроль якості ремонтних і реконструктивних робіт на обладнанні АЕС; вхідний контроль якості продукції, що поставляється; контроль якості виробів, що виготовляються в ВП ЗАЕС; контроль діяльності підрозділів станції з підтримки якості продукції під час зберігання.

 

ВТК встановлює основні вимоги до організації та проведення технічного контролю якості ремонту і до виконання ремонтних операцій як в процесі самого ремонту, так і під час монтажу, модернізації та реконструкції обладнання і трубопроводів, встановлює загальний порядок проведення вхідного контролю якості продукції, а також єдині вимоги до організації та контролю зберігання продукції на станції.

 

Коли в ДП «НАЕК «Енергоатом» була створена дирекція з організації вхідного контролю, було введено систему організації і проведення вхідного контролю обладнання систем, важливих для безпеки. У зв'язку з цим на ЗАЕС близько 600 працівників стали учасниками системи вхідного контролю. У їх числі замовники продукції, експерти з продукції, куратори та виконавці вхідного контролю, комплектувальники і персонал управління виробничо-технологічної комплектації, що здійснює закупівлю продукції. Зараз в кожному підрозділі станції є персонал, задіяний в системі вхідного контролю продукції.

 

Робота в ВТК вимагає наявності у персоналу не тільки базових знань з металознавства та матеріалознавства, вони повинні розбиратися в схемах устаткування і принципах його роботи. Весь персонал відділу атестований на право проведення візуального і вимірювального контролю з виданням висновку за результатами техконтролю.

 

Коли інженер ВТК ставить свій заключний підпис на документі, це означає, що він підтверджує відповідність встановленим вимогам, що впливають на безпеку вироблення електроенергії.

 

 

Довідка: Радіаційний фон в районі розміщення Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і на 04 листопада становить 8 - 12 мкР/год. Надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищує встановлених допустимих значень.

Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 р., третій - в 1986 р., четвертий - в 1987 р., п'ятий - в 1989 р., шостий - у 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 22%.

 

 

версія для друку