МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

На базі ЮУАЕС військові навчаються безпеці перевезення ядерних матеріалів

03.11.2016 | 16:46

 

 

Протягом тижня – з 31 жовтня до 4 листопада – на базі військової частини, що несе охорону та оборону Южно-Української АЕС, нацгвардійці України проходять навчальний курс за темою «Варта з охорони в системі фізичного захисту перевезень ядерних матеріалів». Для участі в ньому на южно-український майданчик прибули представники військових підрозділів, які охороняють Запорізьку, Рівненську, Хмельницьку та Чорнобильську АЕС, а також  частин Нацгвардії з Дніпра, Львова та Одеси, що спеціалізуються на супроводі перевезень ядерних матеріалів.

 

На базі атомної станції таке навчання проводиться вперше. Курс розроблено Навчальним центром з фізичного захисту, обліку та контролю ядерного матеріалу ім. Джорджа Кузьмича інституту ядерних досліджень НАН України (м.Київ) за участі фахівців головного управління Національної гвардії. Фінансову та консультативну підтримку надав уряд США. «Нині, коли країна перебуває в стані війни, наша робота дуже важлива, - наголошує керівник навчального центру Віктор Гаврилюк. - До цього курс з охорони ядерних перевезень проводився в Києві. Та виникла необхідність додати до нього більше практики, тож було вирішено перенести заняття на атомний майданчик. Южно-Українську АЕС обрано в зв’язку з тим, що сьогодні тут ефективно вирішується ціла низка питань з фізичного захисту».

 

У посібнику з навчального курсу «Варта з охорони в системі фізичного захисту перевезень ядерних матеріалів», переробленому, доповненому та перевиданому 2016 року, зокрема, зазначається, що події 11 вересня 2001 року в США показали: терористи здатні до здійснення терористичного акту будь-якого масштабу щодо ядерних та інших матеріалів і пов’язаних з ними установок. Найуразливіші ці матеріали під час транспортування. Тож вони мають бути надійно захищені як від несанкціонованого вилучення, так і від диверсії.   Упродовж тижневого навчання слухачі курсу знайомляться з рекомендаціями МАГАТЕ та кращими прикладами забезпечення безпеки перевезень ядерних матеріалів, міжнародними зобов’язаннями та вітчизняними законодавчими актами з даного напрямку, отримують детальну інформацію щодо ядерних матеріалів, які транспортуються територією нашої держави  та застосовуються  на українських АЕС. У рамках теоретичної частини курсу їм також було представлено досвід ЮУАЕС при надходженні, відправленні та переміщенні ядерного палива тощо. Передбачаються також вступне та заключне тестування, виконання   завдань з розробки системи фіззахисту конкретного перевезення, практичного відпрацювання навичок з охорони та захисту залізничного потяга з ядерними матеріалами від нападу диверсійно-терористичної групи.

 

За позитивними результатами заключного тестування учасники мають отримати відповідні сертифікати.

 

Інформація про ВП ЮУАЕС

ЮУАЕС – основа Южно-Українського енергетичного комплексу, розташованого на півдні України в Миколаївській області. Він забезпечує потреби в електричній енергії регіону з більш як п’ятимільйонним населенням. До складу енергокомплексу входять: Южно-Українська АЕС (3 атомні енергоблоки сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівська ГЕС на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 11,5 МВт) і Ташлицька ГАЕС (в експлуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати сумарною потужністю в генераторному режимі 302 МВт, у стадії будівництва друга черга – гідроагрегат №3).

У 1996 році як відокремлений підрозділ підприємство увійшло до складу ДП «НАЕК «Енергоатом». За роки існування ВП ЮУАЕС вироблено понад 530 млрд кВт·год. електричної енергії.

 

Відділ роботи з громадськістю та ЗМІ.

 

 

 

Контакти

Галина Медвінська,

(05136)2-86-69

g_medvinskaya@sunpp.atom.gov.ua

 

версія для друку