МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Проведено зариблення ставка-охолоджувача Запорізької АЕС

25.10.2016 | 16:16

 

Фахівці гідротехнічного цеху (ГЦ) провели вилов риби з вирощувального ставка, з подальшою пересадкою в ставок-охолоджувач. Це рослиноїдні породи риб, які харчуються водоростями і фітопланктоном.

Процес зариблення є складовою безпечної роботи Запорізької АЕС, так як риба, яку вирощують в вирощувальних ставках, є природним очищувачем. Вона знищує головного ворога ставка - охолоджувача атомної станції - синьо-зелені водорості.

Атомна електростанція і ставок-охолоджувач утворюють єдину взаємопов'язану систему, а програма зариблення дозволяє підтримувати стандартні параметри гідробіологічного режиму ставка - охолоджувача.

ЗАЕС не закуповує мальків риби, як це робиться на інших станціях, а вирощує самотужки, створюючи повноцінний замкнутий цикл. За багато років рибоводи налагодили цей процес до дрібниць. Найскладніше це зберегти риб-малюків. Спочатку мальків відгодовують в декількох басейнах. Після того, як вони підростають до потрібних розмірів, відловлюють та пересаджують в ставок-охолоджувач.

За словами начальника ГЦ Сергія Іващенка - цілорічний процес виробництва зарибка на ділянці біологічної меліорації проводиться вже понад 10 років: «Вилов риби з вирощувального ставка - традиційний захід. Це підсумок багатомісячної праці рибоводів, і на таку подію, як правило, приїжджають представники адміністрації станції».

У цьому році на вилові цьоголітки був присутній генеральний директор ЗАЕС Володимир Пишний: «У ставку риба проходить природний відбір. Найбільший збиток наносять баклани. У минулому році для відлякування бакланів в гідроцеху придбали спеціальні пристрої. Невеликі гармати видають різкий звук, від якого хижаки розлітаються. Це допомагає, але повністю проблему винищення риби не вирішує, тому фахівці-рибоводи інкубують рибу в кількості, яка перевищує потреби».

Сергій Іващенко також розповів про розведення чорного амура, який в найближчі роки теж «приєднається» до дружної «сім'ї» білого амура, коропа та товстолобика. Цінність даного виду риби в її унікальній здатності очищати водойму від мушлі.

На сьогоднішній день кількість та призначення риби, яку розводять в гідроцеху Запорізької АЕС, є оптимальним для якісного очищення водойми.

 

Довідка: Радіаційний фон в районі розташування Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і на 25 жовтня становить 8 - 12 мкР/год. Надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищує встановлених допустимих значень.

версія для друку