МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Представники ВП ЮУАЕС взяли участь у командно-штабних навчаннях ДСНС

24.10.2016 | 08:27

 

18-20 жовтня Державна служба України з надзвичайних ситуацій спільно з Агенцією зменшення загрози міністерства оборони США провели в Миколаївській області командно-штабні навчання з координації та реагування на надзвичайні ситуації, пов’язані з радіаційними речовинами. Під час навчань було відпрацьовано порядок дій органів управління та підрозділів територіальної підсистеми Єдиної державної системи цивільного захисту в Миколаївській області при ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, пов’язаних з викидом радіоактивних речовин внаслідок аварії у ВП «Южно-Українська АЕС», сходження рухомого складу вантажного потяга та симптомів радіаційного опромінення персоналу АЕС.

Програма навчань складалася з 4 модулів. Їх було присвячено готовності до реагування на надзвичайні ситуації, пов’язані з радіаційною загрозою, відпрацюванню ввідних з реагування на НС, пов’язані з витоком радіоактивних компонентів з елементів живлення електростанції, аварією на залізниці під час перевезенні ядерного палива, а також переопромінення персоналу ВП ЮУАЕС. 

У командно-штабних навчаннях взяли участь представники Южно-Української АЕС, Одеської залізниці, ДСНС України, Миколаївської ОДА, Південної державної інспекції з ядерної та радіаційної безпеки, Державної екологічної інспекції, СБУ, обласного центру гідрометеорології, спеціалізованих служб цивільного захисту, медслужби, управління держпраці, служб транспортного та технічного забезпечення, Національної поліції, Держпродспоживслужби, Южноукраїнського міськвиконкому.

Учасники навчань з боку Южно-Українського енергокомплексу начальник цеху радіаційної безпеки АЕС Володимир Бояріщев та керівник управління з питань аварійної готовності та реагування Андрій Бочаров вважають такі заходи вкрай потрібними. Вони переконані, що той міжнародний досвід, який вдалося почерпнути завдяки участі американських колег, дозволить вдосконалити роботу з координації та реагування на надзвичайні ситуації в області. 

 

 

Інформація про ВП ЮУАЕС

Южно-Український енергетичний комплекс розташований  на півдні України в Миколаївській області. До його складу входять Южно-Українська атомна станція (три атомні енергоблоки сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівська гідростанція на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 11,5 МВт) і високоманеврена Ташлицька гідроакумулююча станціяексплуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати сумарною потужністю в генераторному режимі 302 МВт, у стадії будівництва друга чергагідроагрегат №3). Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2007 року «Про затвердження проекту завершення будівництва Ташлицької ГАЕС» визначено введення в експлуатацію шести гідроагрегатів ТГАЕС загальною потужністю 900 МВт.

У 1996 році як відокремлений підрозділ підприємство увійшло до складу ДП «НАЕК «Енергоатом». За обсягами виробництва Южно-Український енергокомплекс забезпечує потреби в електричній енергії регіону з більш як п’ятимільйонним населенням. За роки існування підприємством вироблено понад 530 млрд кВт·год. електричної енергії.

 

Відділ роботи з громадськістю та ЗМІ

 

 

Контакти

Галина Медвінська,

(05136)2-86-69

g_medvinskaya@sunpp.atom.gov.ua

 

версія для друку