МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Плюс 1000 МВт для енергосистеми країни від Запорізької АЕС

06.10.2016 | 15:48

 

 

06 жовтня 2016 року о 9 годині 13 хвилині після закінчення середнього ремонту, протягом якого були в повному обсязі виконані всі заходи з подовження терміну експлуатації та підвищення рівня безпеки, на підставі ліцензії, виданої Державною інспекцією ядерного регулювання України щодо продовження терміну експлуатації енергоблоку №2 ЗАЕС до 19 лютого 2026 року, другий енергоблок Запорізької АЕС підключено до енергомережі. Ведеться набір потужності.

 

«Запорізька АЕС йшла до цієї мети кілька років. Завдяки злагодженій роботі висококваліфікованого персоналу станції після проведення заходів з продовження терміну експлуатації, другий енергоблок готовий і далі безпечно виробляти ще не один десяток мільярдів кіловат-годин електроенергії для держави і українського народу в понадпроектний термін. Сьогодні, енергоблоки №1 і №2 після того як вони пройшли всі процедури з продовження терміну експлуатації є найсучаснішими, на них встановлено найбільш досконале обладнання нового покоління», – зазначив тимчасово виконуючий обов'язки генерального директора Запорізької АЕС Володимир Пишний.

 

Запорізька АЕС виконала всі заходи з подовження терміну експлуатації другого енергоблоку, встановлені нормативною документацією. Відповідно до плану ліцензування та програмою підготовки енергоблока №2 ВП ЗАЕС до експлуатації у понадпроектний термін, реалізовані заходи з управління старінням і оцінки технічного стану елементів, кваліфікації обладнання, проведена заміна обладнання, що відпрацювало свій ресурс, вжито необхідні заходи з забезпечення безпечної експлуатації та сейсмічної стійкості. Проведено весь обсяг робіт відповідно до міжнародних стандартів МАГАТЕ, законодавства України в сфері ядерного регулювання, а також загальносвітовим досвідом експлуатації ядерних установок в понадпроектний термін.

 

В останні роки Запорізька АЕС виробляє близько 50% всієї електроенергії, виробленої атомними електростанціями України, і більше 22% від загального виробітку електроенергії в країні.

 

В даний час на Запорізькій АЕС в роботі знаходяться 4 енергоблоки. Енергоблоки №4 і №6 знаходяться в планових ремонтах. Зауважень до роботи основного устаткування діючих енергоблоків немає.

 

Радіаційний фон на проммайданчику і в санітарно-захисній зоні (територія навколо АЕС радіусом 2,5 км) - 8-12 мікрорентген на годину, що відповідає природному радіаційному фону в місці розташування Запорізької АЕС.

 

 

Довідка: Радіаційний фон в районі розташування Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і на 06 жовтня складає 8 - 12 мкР/год. Надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищує встановлених допустимих значень.

Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6 000 МВт. На ЗАЕС експлуатуються 6 енергоблоків потужністю 1 млн. КВт кожен. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 р, третій - в 1986 р, четвертий - в 1987 р, п'ятий - в 1989 р, шостий - в 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 22%.

 

версія для друку