МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Спільна заява НАЕК "Енергоатом" та Westinghouse про розширення співпраці

29.09.2016 | 11:59

 

 

Спільна заява НАЕК «Енергоатом» та Westinghouse про розширення співпраці

З нагоди візиту Міністра торгівлі США Пенні Прітцкер

 

Київ, 28 вересня 2016 року

 

НАЕК «Енергоатом» та Westinghouse раді повідомити про досягнення домовленості про значне поглиблення партнерства, яке забезпечить передачу технологій та інформації для підвищення безпеки й оптимізації експлуатації АЕС України.

 

Враховуючи виключну важливість атомної енергетики для забезпечення національної безпеки Української Держави й орієнтованість на найвищі стандарти експлуатації і безпеки, а також унікальний досвід  Westinghouse з впровадження провідних технологій в енергетиці та програм покращення техніко-економічних показників, НАЕК «Енергоатом» і Westinghouse домовилися про початок робіт над Програмою підвищення ефективності АЕС України. В рамках Програми буде реалізовано комплекс заходів з підвищення ефективності АЕС України з урахуванням аспектів безпеки, що забезпечить відповідність найкращим світовим практикам, а також конкретним вимогам стандартів ЄС, що розроблені Асоціацією Ядерного Регулювання країн Західної Європи (WENRA). Ці заходи з підвищення ефективності доповнять роботи з підвищення безпеки, які вже ведуться в рамках «Комплексної зведеної програми підвищення рівня безпеки» за підтримки Європейського Банку Реконструкції та Розвитку (ЄБРР) та Європейської спільноти з атомної енергії (Євратома), й забезпечать значну оптимізацію експлуатації АЕС України. Результатами реалізації таких заходів стане підвищення  коефіцієнту готовності енергоблоків АЕС, що, у свою чергу, забезпечить значне підвищення виробітку електроенергії, рентабельності та розширить можливості НАЕК «Енергоатом» для експорту електроенергії в країни ЄС.

 

Програма підвищення ефективності поєднає найкращий світовий експлуатаційний досвід і провідні технології з ресурсними можливостями українських фахівців та промисловості.

Ця домовленість про роботу над Програмою підвищення ефективності визначає новий визначний етап партнерства між НАЕК «Енергоатом» та Westinghouse у подальшому розвитку атомної енергетики України.

 

версія для друку