МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Запорізька АЕС: є 20 млрд кВтг електроенергії у 2016!

26.09.2016 | 15:46

 

 

Запорізька атомна електростанція продовжує працювати стабільно, надійно і безпечно, неухильно виконуючи виробниче завдання - вироблення мільярдів екологічно чистих кіловат-годин електроенергії для держави. З початку року Запорізькою АЕС вже вироблено 20 мільярдів кВтг електроенергії.

«Настає осінньо-зимовий період і основне завдання для персоналу Запорізької АЕС - стабільне виробництво достатньої кількості електроенергії в умовах збільшення попиту. Колектив станції концентрує всі сили і засоби для досягнення цієї мети. Дуже важливо, що у виробленні 20 мільярдів кіловат-годин цього року вже брав участь і перший енергоблок станції, що працює в понадпроектний термін» - прокоментував подію тимчасово виконуючий обов'язки генерального директора ВП ЗАЕС Володимир Пишний.

21 вересня 2016 року перший енергоблок Запорізької АЕС, після закінчення капітального ремонту, протягом якого були в повному обсязі виконані всі заходи з продовження терміну експлуатації та підвищення рівня безпеки, на підставі ліцензії, виданої Державною інспекцією ядерного регулювання України, був підключений до мережі.

На даному етапі для запорізьких атомників головним завданням є успішне продовження терміну експлуатації другого енергоблока станції.

В даний час на Запорізькій АЕС в роботі знаходяться 3 енергоблока. Енергоблоки №2, №4 та №6 знаходяться в планових ремонтах. Зауважень до роботи основного устаткування діючих енергоблоків немає.

З початку 2016 року станція вже виробила 20 млрд 090 млн кВтг електроенергії, а з початку експлуатації більше 1 трлн 049 млрд кВтг електроенергії.

 

Довідка: Радіаційний фон в районі розміщення Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і на 26 вересня становить 8 - 12 мкР/год. Надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищує встановлених допустимих значень.

Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 р., третій - в 1986 р., четвертий - в 1987 р., п'ятий - в 1989 р., шостий - у 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 22%.

 

версія для друку