МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Осінній цикл занять оперативного персоналу ЮУАЕС проходить на оновленому тренажері

26.09.2016 | 15:42

 

 

19 вересня в навчально-тренувальному центрі ВП «Южно-Українська АЕС» розпочався осінній цикл навчання оперативного персоналу та індивідуальна підготовка на повномасштабних тренажерах (ПМТ). Процес підготовки до початку занять був дуже напруженим. Впродовж трьох літніх місяців виконано масштабну модернізацію ПМТ першої черги АЕС (блоків №1 і №2).

- Один з найважливіших елементів ефективного навчання - відповідність тренажера блоку-прототипу. В даному випадку було замінено всі показуючі прилади імітатора блочного щита управління (БЩУ). Фахівці навчально-тренувального центру розробили унікальну систему підключення нових приладів до імітатора БЩУ та провели випробування. Роботи завершено буквально перед початком занять осіннього циклу навчання. В результаті ми маємо такі ж прилади як на блоці-прототипі. Таким чином, сьогодні оператори БЩУ практично не відчувають відмінності, - інформує начальник відділу підготовки персоналу на ПМТ-1  Яків Камінський.

До реконструктивних робіт, що включали заміну приладового парку (замінено 179 одиниць обладнання), обв'язку приладів, їх комутацію та перевірку, було залучено фахівців навчально-тренувального центру, цеху теплової автоматики та вимірювань, будівельно-монтажного управління, енергоремонтного підрозділу ВП ЮУАЕС.

Паралельно із завершенням першого етапу реконструкції ПМТ-1 триває підготовка до наступного - фінального етапу модернізації моделюючої системи повномасштабного тренажера першого блока із заміною головного моделюючого комп'ютера. Відповідно до графіка,  роботи планується завершити в кінці поточного – на початку наступного року.

 

Інформація про ВП ЮУАЕС

ЮУАЕС – основа Южно-Українського енергетичного комплексу, розташованого на півдні України в Миколаївській області. Він забезпечує потреби в електричній енергії регіону з більш як п’ятимільйонним населенням. До складу енергокомплексу входять: Южно-Українська АЕС (3 атомні енергоблоки сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівська ГЕС на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 11,5 МВт) і Ташлицька ГАЕС (в експлуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати сумарною потужністю в генераторному режимі 302 МВт, у стадії будівництва друга черга – гідроагрегат №3).

У 1996 році як відокремлений підрозділ підприємство увійшло до складу ДП «НАЕК «Енергоатом». За роки існування ВП ЮУАЕС вироблено понад 530 млрд кВт·год. електричної енергії.

 

Відділ роботи з громадськістю та ЗМІ.

 

Контакти

Галина Медвінська,

(05136)2-86-69

g_medvinskaya@sunpp.atom.gov.ua

 

версія для друку