МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Землетрус на роботу ЮУАЕС не вплинув

26.09.2016 | 15:38

 

 

Землетрус, що стався в ніч з 23 на 24 вересня на сході Румунії, який відчули декілька регіонів України*, на роботу енергоблоків Южно-Української АЕС не вплинув.

За інформацією  старшого начальника зміни ЮУАЕС Андрія Паляцького, землетрус не вплинув на роботу атомної станції. Порушень експлуатаційних меж і умов  на енергоблоках ЮУАЕС у результаті землетрусу не було. Обладнання працює в штатному режимі. Радіаційний фон на проммайданчику та в санітарно-захисній зоні не змінився і відповідає показникам природних фонових значень, заміряних до пуску станції.

Устаткування системи сейсмометричного контролю ЮУАЕС зафіксувало незначні коливання земної кори, що знаходилися набагато нижче уставок спрацьовування аварійного захисту реакторної установки.

Згідно проекту, аварійний захист, що призводить до автоматичної зупинки реакторної установки, на южно-українському майданчику спрацьовує в разі землетрусу величиною 6 балів.

 

*За даними Головного центру спеціального контролю Національного центру управління та випробувань космічних засобів Державного космічного агентства України, координати джерела землетрусу: 45,7 градусів північної широти, 26,6 градусів східної довготи. Епіцентр землетрусу знаходився в Румунії в гірському масиві Вранча. Магнітуда землетрусу склала 5,7 бала.

 

Інформація про ВП ЮУАЕС

ЮУАЕС – основа Южно-Українського енергетичного комплексу, розташованого на півдні України в Миколаївській області. Він забезпечує потреби в електричній енергії регіону з більш як п’ятимільйонним населенням. До складу енергокомплексу входять: Южно-Українська АЕС (3 атомні енергоблоки сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівська ГЕС на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 11,5 МВт) і Ташлицька ГАЕС (в експлуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати сумарною потужністю в генераторному режимі 302 МВт, у стадії будівництва друга черга – гідроагрегат №3).

У 1996 році як відокремлений підрозділ підприємство увійшло до складу ДП «НАЕК «Енергоатом». За роки існування ВП ЮУАЕС вироблено понад 530 млрд кВт·год. електричної енергії.

 

Відділ роботи з громадськістю та ЗМІ.

 

Контакти

Наталя Карташова,

(05136)2-86-69

n_kartashova@sunpp.atom.gov.ua

 

версія для друку