МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

19 вересня 2016 року пройшли громадські слухання з питань можливості продовження терміну експлуатації енергоблока №2 Запорізької АЕС, організовані Державною інспекцією ядерного регулювання України (ДІЯРУ)

20.09.2016 | 16:09

 

 

Захід відбувся в культурно-діловому центрі ВП ЗАЕС в місті Енергодар.

В громадських слуханнях взяли участь представники ДІЯРУ, Національної атомної енергогенеруючої компанії «Енергоатом», провідні фахівці ВП «Запорізька АЕС», експерти Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки, представники Українського ядерного товариства, Асоціації «Український ядерний форум», представники міських і сільських рад, громадських організацій населених пунктів зони спостереження ЗАЕС, а також жителі Кам'янки-Дніпровської, Водяного, Іванівки, Великої Білозерки, Благовіщенки, Нововодяного, Великої Знам'янки, Новодніпровки, Марганця, Енергодара. Також були присутні представники центральних і регіональних засобів масової інформації. Всього зареєструвалось для участі в громадських слуханнях 252 людини.

Громадські слухання проходили під головуванням Сергія Божка голови ГІЯРУ, який у вступному слові наголосив, що для органа-регулятора думка громадськості має велике значення, тому при прийнятті остаточного рішення про продовження терміну експлуатації блока №2, вона обов'язково буде врахована. Також голова ДІЯРУ зазначив, що на енергоблоці № 2 Запорізької АЕС проведено весь комплекс заходів в відповідність до законодавства України в сфері ядерного регулювання та міжнародних стандартів МАГАТЕ.

Далі з доповіддю виступив президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський. Він розповів про те, що роботи з продовження термінів експлуатації блоків були ініційовані ще на початку 2000-х років. Метою було збереження в Україні парку енергоустановок, що в даний час це особливо актуально і стратегічно важливо для енергобезпеки України. «Сьогодні, в непростій політичній і економічній ситуації, в умовах фактичної війни на сході країни, в умовах зниження виробництва від інших джерел електроенергії, атомна енергетика України забезпечує надійне постачання електричної енергії споживачам. Продовження термінів експлуатації енергоблоків - загальносвітова практика. Сьогодні в світі понад тридцять років експлуатується 249 енергоблоків», підкреслив Юрій Недашковський.

Продовжив виступ тимчасово виконуючий обов’язки генерального директора ВП ЗАЕС Володимир Пишний: «На даний час ЗАЕС виконала всі процедурні дії з підготовки блока №2 до продовження експлуатації, які встановлені нормативною документацією. Відповідно до плану ліцензування та програми підготовки енергоблока №2 ВП ЗАЕС до експлуатації в понадпроектний термін, реалізовано заходи з управління старінням і оцінки технічного стану елементів; кваліфікації обладнання; підвищення безпеки. Результати виконання цих заходів увійшли до відповідних розділів Звіту з періодичної переоцінки безпеки, як вихідні дані для оцінки можливості подальшої безпечної експлуатації блока».

У слуханнях взяли активну участь представники сільських рад, депутати, представники громадських організацій, які ставили різноманітні питання. На всі питання була надана вичерпна інформація.

У заключному слові голова ДІЯРУ Сергій Божко зазначив, що всі питання і пропозиції будуть розглянуті та включені в підсумковий звіт, який буде розміщений на офіційному сайті ДІЯРУ.

 

Довідка: Радіаційний фон в районі розміщення Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і на 20 вересня 2016 року становить 8 - 12 мкР/год. Надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищують встановлених допустимих значень.

Запорізька атомна електростанція (ЗАЕС) - найбільша АЕС у Європі та Україні c встановленою потужністю 6000 МВт.

 

версія для друку