МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Хмельницькі атомники вивчають досвід продовження терміну експлуатації енергоблоків Южно-Української АЕС

14.09.2016 | 14:38

 

З 12 по 16 вересня на южно-українському майданчику фахівці Хмельницької АЕС вивчають досвід продовження терміну експлуатації енергоблоків. Увага акцентується на питаннях, пов'язаних з організацією робіт і взаємодією персоналу в процесі продовження виробничого життя блоків-мільйонників, проектний термін служби яких наближається до 30-ї річниці. До команди хмельничан входять представники реакторного та електричного цехів, цеху теплової автоматики та вимірювань, цеху дезактивації та переробки РАВ, служби надійності та ресурсу, енергоремонтного підрозділу, а також фахівці, які забезпечують хід робіт з переоцінки безпеки обладнання.

- Передусім ми обговорюємо ті проблеми, які в майбутньому, можливо, можуть виникнути у нас, і з якими наші южно-українські колеги з успіхом впоралися під час реалізації проекту продовження терміну експлуатації двох своїх енергоблоків, - повідомляє керівник групи, начальник відділу управління старінням і продовження терміну експлуатації служби надійності та ресурсу Хмельницької АЕС Ігор Ямковий. - Ми вже визначили для себе декілька позитивних моментів і сподіваємося, що це допоможе нам уникнути аналогічних проблем. Це стосується, наприклад, організації взаємодії служб і цехів, а також зацікавленості персоналу в позитивному результаті.

Обсяг інформації, що передається, великий, тому співпраця южно-українських і хмельницьких фахівців продовжиться і в подальшому. Начальник служби надійності, ресурсу та продовження експлуатації ВП ЮУАЕС Олександр Манузін зазначає: «Ми готові поділитися з колегами своїми напрацюваннями з тих питань, які сьогодні для них актуальні. А це - робоча документація, програми та звітні матеріали».

Проектний термін експлуатації енергоблока №1 Хмельницької АЕС відповідно до діючої ліцензії збігає 13 грудня 2018 року.

 

Інформація про ВП ЮУАЕС

Южно-Український енергетичний комплекс розташований  на півдні України в Миколаївській області. До його складу входять Южно-Українська атомна станція (три атомні енергоблоки сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівська гідростанція на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 11,5 МВт) і високоманеврена Ташлицька гідроакумулююча станціяексплуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати сумарною потужністю в генераторному режимі 302 МВт, у стадії будівництва друга чергагідроагрегат №3). Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2007 року «Про затвердження проекту завершення будівництва Ташлицької ГАЕС» визначено введення в експлуатацію шести гідроагрегатів ТГАЕС загальною потужністю 900 МВт.

У 1996 році як відокремлений підрозділ підприємство увійшло до складу ДП НАЕК «Енергоатом». За обсягами виробництва Южно-Український енергокомплекс забезпечує потреби в електричній енергії регіону з більш як п’ятимільйонним населенням. За роки існування підприємством вироблено понад 530 млрд кВт·год. електричної енергії.

 

Відділ роботи з громадськістю та ЗМІ

 

Контакти

Наталя Карташова,

(05136) 2-86-69

n_kartashova@sunpp.atom.gov.ua

 

 

версія для друку