МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

На Южно-Українській АЕС створюється система контролю викидів тритію та вуглецю С-14

14.09.2016 | 14:31

 

 

На ЮУАЕС розпочато практичні роботи зі створення системи контролю викидів тритію та вуглецю С-14. Нова повністю укомплектована лабораторія, поставлена чеською фірмою «VF a.s.», налічує 60 одиниць обладнання та витратні матеріали. Для виконання шефмонтажу та попередніх випробувань, а також навчання персоналу, який експлуатуватиме систему, 12 вересня на станцію прибули представники компанії-виробника.

Підставою для розробки та створення нової системи контролю є рекомендації місії OSART МАГАТЕ стосовно впровадження на АЕС України міжнародного принципу радіаційного захисту ALARA, а також  повторної інспекції Ядерного Страхового Пулу на южно-українському майданчику. Крім того цей захід внесено до Програми реконструкції систем радіаційного контролю українських атомних станцій.

Начальник лабораторії індивідуального дозиметричного контролю  цеху радіаційної безпеки ВП ЮУАЕС Валентин Буханов повідомляє: «У дослідну експлуатацію нову систему буде запущено до кінця поточного року. На Южно-Українській АЕС разом з викидами тритію контролюватимуться й викиди вуглецю С-14. Для здійснення поставленого завдання придбано обладнання для всіх трьох наших енергоблоків».

Результатом реалізації вказаного проекту стане підвищення рівня радіаційної безпеки АЕС і вдосконалення радіаційного контролю. Система контролю викидів тритію і вуглецю С-14 дозволить більш повно оцінювати вплив АЕС на довкілля, персонал і населення. Вона має працювати в усіх режимах експлуатації атомної станції, включаючи режими проектних і запроектних аварій, а також у режимі зняття енергоблоків з експлуатації.

 

Інформація про ВП ЮУАЕС

ЮУАЕС – основа Южно-Українського енергетичного комплексу, розташованого на півдні України в Миколаївській області. Він забезпечує потреби в електричній енергії регіону з більш як п’ятимільйонним населенням. До складу енергокомплексу входять: Южно-Українська АЕС (3 атомні енергоблоки сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівська ГЕС на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 11,5 МВт) і Ташлицька ГАЕС (в експлуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати сумарною потужністю в генераторному режимі 302 МВт, у стадії будівництва друга черга – гідроагрегат №3).

У 1996 році як відокремлений підрозділ підприємство увійшло до складу ДП «НАЕК «Енергоатом». За роки існування ВП ЮУАЕС вироблено понад 530 млрд кВт·год. електричної енергії.

 

Відділ роботи з громадськістю та ЗМІ

 

Контакти

Галина Медвінська,

(05136)2-86-69

g_medvinskaya@sunpp.atom.gov.ua

 

версія для друку