МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Реконструкція системи техводопостачання ЮУАЕС: причин для відставання немає

12.09.2016 | 13:14

 

 

9 вересня на южно-українському майданчику відбулося чергове засідання оперативного штабу з реалізації проекту реконструкції системи технічного водопостачання ЮУАЕС під головуванням віце-президента ДП НАЕК «Енергоатом» Айдина Айсіна. Під час наради було оцінено поточний стан справ на об'єкті, розглянуто хід виконання графіка будівництва та рішень попереднього штабу.

У нараді взяли участь представники дирекції ДП НАЕК «Енергоатом», ВП «Атомкомплект», Южно-Українського енергокомплексу, Харківського науково-дослідного проектно-конструкторського інституту «Енергопроект» (генпроектувальник) і ПАТ «Юженергобуд» (генеральний підрядчик).

У процесі роботи оперативного штабу зазначалося, що на сьогодні з 62 пунктів графіка будівництва виконано 9, у роботі - 11, не розпочато роботи з 42 (не настав термін реалізації).

Будівельники доповіли: станом на 9 вересня на першому бризкальному басейні виконано вертикальне планування чаші (92%), облаштування основи з бутового каменю (87%) і щебеню (80%), установку бетонних опор (80%) і укладання армосітки (20%), бетонування дна (7%). На бризкальному басейні №2 повністю реалізовано роботи з облаштування відсічної греблі та глиняного замка, на 98% - з осушення території, на 10% - з облаштування основи з бутового каменю. На будівництві третього басейну триває розробка родючого шару ґрунту (9%), а на бризкальному басейні №4 в повному обсязі облаштовано глиняний замок відсічної греблі.

Під час наради йшла мова й про комплектацію основного насосного обладнання. Представник ВП «Атомкомплект» доповів, що 2 вересня відбувся перший етап відкритих торгів за системою Prozorro, на які було подано сім пропозицій від учасників. Серед них компанії з Нідерландів, США, України, Італії, Німеччини та Угорщини. До 16 вересня планується завершити оцінку комерційних пропозицій, а 17-18-го ухвалити рішення щодо кваліфікації учасників торгів. До аукціону, який намічено на 10 жовтня, буде допущено всіх учасників, які пройдуть кваліфікацію. Укласти договір з переможцем планують до кінця жовтня.

Підбиваючи підсумки засідання оперативного штабу, його керівник - віце-президент ДП НАЕК «Енергоатом» Айдин Айсін зазначив, що в цілому роботи з реконструкції системи технічного водопостачання ЮУАЕС виконуються згідно з графіком. «Я поки не бачу причин, з яких можна було б судити, що щось буде не реалізовано у відведені терміни, - підкреслив він. - Оптимізму в усіх достатньо. Компанія «Енергоатом» вважає своїм обов’язком здійснити намічені плани в строк і з належною якістю, оскільки цей об'єкт надалі дозволить розвиватися Южно-Українському енергокомплексу, в тому числі й у частині будівництва нових блоків».

 

Додатково:

Проект «Реконструкція системи технічного водопостачання. Робота блоків 1..3 на Ташлицькому водосховищі та бризкальних басейнах Южно-Української АЕС» затверджено Кабінетом Міністрів України на початку 2016 року. Його реалізація дозволить уникнути втрат виробництва електроенергії на ЮУАЕС через високу температуру циркуляційної води та зняти обмеження потужності южно-українських енергоблоків, викликані недостатньою охолоджувальною здатністю Ташлицького водосховища в спекотні літні періоди.

Реконструкція системи техводопостачання ЮУАЕС передбачає реалізацію трьох проектів: будівництво 5 бризкальних басейнів, облаштування струменеспрямовуючої споруди (завіси) в акваторії Ташлицького водосховища, а також комплексу споруд для заповнення та підживлення водойми-охолоджувача. Загальна вартість будівництва об'єктів складає 1214,4 млн грн. Тривалість будівництва - 36 місяців.

Практичну реалізацію проекту реконструкції системи техводопостачання ЮУАЕС розпочато в середині березня. Оперативний штаб створено наказом президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Юрія Недашковського для вирішення всіх критичних питань, що виникають під час будівництва.

 

 

 

Інформація про ВП ЮУАЕС

Южно-Український енергетичний комплекс розташований  на півдні України в Миколаївській області. До його складу входять Южно-Українська атомна станція (три атомні енергоблоки сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівська гідростанція на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 11,5 МВт) і високоманеврена Ташлицька гідроакумулююча станціяексплуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати сумарною потужністю в генераторному режимі 302 МВт, у стадії будівництва друга чергагідроагрегат №3). Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2007 року «Про затвердження проекту завершення будівництва Ташлицької ГАЕС» визначено введення в експлуатацію шести гідроагрегатів ТГАЕС загальною потужністю 900 МВт.

У 1996 році як відокремлений підрозділ підприємство увійшло до складу ДП НАЕК «Енергоатом». За обсягами виробництва Южно-Український енергокомплекс забезпечує потреби в електричній енергії регіону з більш як п’ятимільйонним населенням. За роки існування підприємством вироблено понад 530 млрд кВт·год. електричної енергії.

 

Відділ роботи з громадськістю та ЗМІ

 

Контакти

Наталя Карташова,

(05136) 2-86-69

n_kartashova@sunpp.atom.gov.ua

 

версія для друку