МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

На Южно-Українській АЕС побували гості з Польської республіки

07.09.2016 | 10:23

 

 

6 вересня Южно-Український енергокомплекс з екскурсією відвідала делегація з Польщі. Мета візиту - знайомство з діяльністю атомної станції, об'єктів гідрокаскаду та принципами безпечної експлуатації атомного гіганта в сучасних умовах.

 

До складу делегації входили студенти та викладачі кафедри Міжнародних економічних відносин Економічного університету (МЕВ ЕУ) міста Вроцлав, а також службовці різних підприємств Польщі, яким цікава тема атомної енергетики. На нинішньому етапі в республіці громадськість активно обговорює питання будівництва власної АЕС, тому поляки до свого маршруту цікавими місцями України внесли відвідини южно-українського майданчика. «Сьогодні в нашому суспільстві проходить багато дискусій з приводу того, чи треба будувати АЕС, - коментує візит польської групи її керівник, аспірант МЕВ ЕУ Бартош Жуковські. - Це питання досить складне. Жителі Польщі розділилися на два табори: одні «за» будівництво атомної станції, інші – «проти». І Україна для нас є гарною можливістю для вивчення цього питання. Особисто я поки ще не визначився, проте мені цікава тема атомної енергетики. У Польщі є науково-дослідний атомний реактор, проте там немає, наприклад, такої великої кількості макетів, що демонструють процес виробітку електроенергії, як на Южно-Українській АЕС. До того ж тут під час екскурсії ми почули про роботу в одній зв'язці атомної, гідроакумулюючої та гідроелектростанцій».

 

У рамках візиту для делегації фахівцями відділу роботі з громадськістю та ЗМІ ВП ЮУАЕС було організовано оглядову екскурсію територією Южно-Українського енергокомплексу з відвідуванням повномасштабного тренажера атомної станції. Тут гостям наочно розповіли про принципи управління енергоблоком і контрольовані параметри та надали вичерпні відповіді на всі їхні запитання. У завершальній частині екскурсії представники Польської республіки відвідали пристанційні майданчики Ташлицької ГАЕС і Олександрівської ГЕС, відомчу метеостанцію.

 

«Мені було цікаво дізнатися, як працює АЕС. Оскільки я, докторант римського університету Ла Сапіенца, досліджую психологічні особливості операторів, які стежать за роботою реактора. І, признатися, була шокована, дізнавшись, скільки має навчатися персонал атомної станції та скільки різних іспитів він має пройти, перш ніж приступити до роботи, - ділиться враженнями Марта Вроніковська. - Паралельно мої дослідження торкаються галузі знань і стосунків людей, далеких від атомної енергетики, тому що велика частина населення мало знайома з функціонуванням АЕС і не знає, чи безпечні такі підприємства. Слабка інформованість людей призводить до протестів проти будівництва енергоблоків. У мої завдання входить пошук шляхів рішення і цієї проблеми».

 

 

 

 

 

Інформація про ВП ЮУАЕС

Южно-Український енергетичний комплекс розташований  на півдні України в Миколаївській області. До його складу входять Южно-Українська атомна станція (три атомні енергоблоки сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівська гідростанція на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 11,5 МВт) і високоманеврена Ташлицька гідроакумулююча станціяексплуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати сумарною потужністю в генераторному режимі 302 МВт, у стадії будівництва друга чергагідроагрегат №3). Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2007 року «Про затвердження проекту завершення будівництва Ташлицької ГАЕС» визначено введення в експлуатацію шести гідроагрегатів ТГАЕС загальною потужністю 900 МВт.

У 1996 році як відокремлений підрозділ підприємство увійшло до складу ДП НАЕК «Енергоатом». За обсягами виробництва Южно-Український енергокомплекс забезпечує потреби в електричній енергії регіону з більш як п’ятимільйонним населенням. За роки існування підприємством вироблено понад 530 млрд кВт·год. електричної енергії.

 

Відділ роботи з громадськістю та ЗМІ

 

Контакти

Наталя Карташова,

(05136) 2-86-69

n_kartashova@sunpp.atom.gov.ua

 

 

версія для друку