МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Уряд схвалив остаточний звіт за результатами реалізації спільного з ЄБРР та Євратомом проекту модернізації після завершення будівництва енергоблоків Х2/Р4

06.09.2016 | 17:23

 

 

Урядом схвалено остаточний звіт за результатами реалізації спільного з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Європейським співтовариством з атомної енергії (Євратом) проекту модернізації після завершення будівництва енергоблока №2 Хмельницької АЕС та енергоблока №4 Рівненської АЕС.

 

Згідно з Меморандумом про взаєморозуміння між Урядом України, Урядом країн «Великої сімки» та Комісією Європейського Співтовариства з питання закриття Чорнобильської АЕС підвищення безпеки енергоблоків №2 ХАЕС та №4 РАЕС проводилось відповідно до окремої Програми модернізації за рахунок міжнародних кредитів ЄС/ЄБРР. Законами України від 07.09.2005 № 2818-IV та № 2817-IV були ратифіковані Гарантійні Угоди з ЄБРР і Євратомом щодо фінансування підвищення безпеки енергоблоків Х2/Р4.

 

За період дії «Програми модернізації енергоблоків Українських АЕС» на обох енергоблоках завершено виконання всіх запланованих заходів (80 та 81 для ХАЕС-2 та РАЕС-4 відповідно) згідно з зобовязаннями Кредитних угод, укладених НАЕК «Енергоатом» з ЄС/ЄБРР від 29.07.2004. У 2010 році Держатомрегулювання із залученням експертів RISKAUDIT здійснило інспекційні обстеження енергоблоків №4 РАЕС та №2 ХАЕС на предмет оцінки повноти впровадження усіх заходів Програми модернізації. За підсумками оцінки експертами Кредиторів (міжнародною експертною організацією RISKAUDIT) підтверджено успішне завершення виконання заходів Програми модернізації на ХАЕС-2 та РАЕС-4. Листом від 03.09.2010 №15-13/5579 Державним комітетом ядерного регулювання України (ДКЯРУ) погоджений остаточний звіт з впровадження Програми для обох енергоблоків.

 

Відповідно до діючого законодавства України було необхідно провести процедури завершення проекту на державному рівні, а самеприйняття Кабінетом Міністрів України акту про схвалення остаточного звіту з реалізації інвестиційного проекту. У результаті проведення спільної роботи фахівцями НАЕК «Енергоатом», Міненерговугілля та Мінфіну, Кабінет Міністрів України схвалив розроблений НАЕК «Енергоатом» остаточний звіт за результатами реалізації спільного з Європейським банком реконструкції та розвитку проекту модернізації після завершення будівництва енергоблока №2 ХАЕС та енергоблока №4 РАЕС і спільного з Європейським співтовариством з атомної енергії проекту для підвищення безпеки зазначених енергоблоків. Відповідне розпорядження Кабміну №622 було прийнято 31 серпня.

 

Отже, завершення спільного проекту офіційно підтверджено як міжнародними фінансовими організаціями, так і Кабінетом Міністрів України.

 

ДП НАЕК «ЕНЕРГОАТОМ»

версія для друку