МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

На ЗАЕС проводиться планова інспекція МАГАТЕ

02.09.2016 | 15:32

 

 

З 29 серпня по 3 вересня 2016 року інспекторами Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) проводиться чергова планова інспекція енергоблоку №1 Запорізької АЕС, який в даний час знаходиться в плановому капітальному ремонті і майданчика сухого сховища відпрацьованого ядерного палива (ССВЯП). Інспекція проходить в рамках міжнародної Угоди між Україною та МАГАТЕ про нерозповсюдження ядерної зброї.

 

Інспектори МАГАТЕ провели фізичну інвентаризацію ядерних матеріалів на ССВЯП. На енергоблоці №1 провели перевірку тепловиділяючих збірок (ТВЗ) в активній зоні реактора і перевірку відпрацьованих тепловиділяючих збірок (ВТВЗ) в басейні витримки. Також інспектори провели перевірку ядерного матеріалу в сховищах свіжого ядерного палива.

 

МАГАТЕ - єдиний в світі міжнародний інспектор з питань ядерних гарантій та контролю в області цивільних ядерних програм. Мета контролю - не допустити передачі ядерних матеріалів, використовуваних в ядерних установках, розташованих в 70 країнах світу, на військові цілі.

 

 

Довідка: Радіаційний фон в районі розташування Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і складає 8 - 12 мкР/год. Надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищує встановлених допустимих значень.

 

версія для друку