МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Запорізька АЕС. Продовження терміну експлуатації: сьогодні блок №1 - надійний і безпечний

02.09.2016 | 13:52

 

 

Енергоблок №1 практично готовий до продовження терміну експлуатації в понадпроектний період. Такий висновок зробила Державна інспекція ядерного регулювання України після комплексного інспекційного обстеження блоку.

Енергоблоки серії В-320 вперше проходять процес продовження ресурсу, тому персонал станції набуває нового цінний досвід, яким з часом зможе поділитися зі своїми колегами, які будуть проходити аналогічний шлях продовження терміну служби діючих атомних блоків.

За період підготовки до продовження ресурсу першого енергоблоку зроблена колосальна робота, виконана заміна комплектних трансформаторних підстанцій власних потреб (КТПСН) на системах безпеки та системах нормальної експлуатації реакторного та турбінного відділень.

На блоці встановлена система допалювання водню і система аварійного скидання тиску з гермооболочки - це нове обладнання, якого раніше не було. З'явилася система поставарійних моніторингу та програмно-технічний комплекс системи регулювання турбіни. Оновився блок і з системою вимірів напруги канатів гермооболочки.

В даний час на блоці ведеться ремонт дизель-генераторів. Ремонтні роботи виконує енергоремонтне підрозділ ЗАЕС.

«Протягом останніх трьох років виконано дуже багато заходів по підвищенню безпеки, модернізації, реконструкції та технічного переоснащення блоку», - зазначив начальник блоку №1 Сергій Сецкая.

Поки блок в ремонті, персонал освоює нове обладнання на робочих місцях, проходить тренування на повномасштабному тренажері, здає іспити і підтверджує свої знання і готовність працювати з новим обладнанням, машинами і механізмами.

Це цікавий і відповідальний період, каже Сергій Сецкая. Адже після проведення заходів з продовження термінів експлуатації енергоблок №1 знаходиться в кращому стані, ніж тридцять років тому, в період свого пуску. На блоці встановлено нове сучасне обладнання, впроваджені інноваційні системи, проведена масштабна реконструкція та модернізація - все це є гарантом надійної та безпечної роботи.

 

 

Довідка: Радіаційний фон в районі розташування Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і складає 8 - 12 мкР/год. Надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищує встановлених допустимих значень.

 

версія для друку