МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

У хімічному цеху ЗАЕС проведено конкурс профмайстерності

31.08.2016 | 16:14

 

 

У хімічному цеху Запорізької АЕС пройшов конкурс професійної майстерності серед операторів спеціального водоочищення (СВО) 6 групи. Шестеро конкурсантів змагалися за право бути кращим у своїй професії.

Традиційно конкурс складається з двох частин - теоретичної і практичної. Максимальна кількість балів, набраних по теорії і практиці, визначають переможця.

«У всіх конкурсантів великий потенціал і бажання перемогти, практично кожен з них раніше брав участь в змаганнях професійної майстерності, працюючи оператором 5 групи», - зазначила Галина Щербина, заступник начальника цеху по роботі з персоналом.

Будь-яке змагання - це важкий поєдинок, в ході якого виділяється найбільш видатний конкурсант - претендент на перемогу. Бонуси від виграшу досить великі - це, перш за все, участь в галузевому конкурсі, де змагаються молоді атомники до 35 років з чотирьох атомних станцій України та інших підприємств атомної промисловості. А також - можливість пройти навчання на 7 групу оператора СВО і шанс подальшого професійного зростання.

У теоретичній частині конкурсантам потрібно було зосередитися і постаратися правильно відповісти на тестові питання і дати деякі визначення. Практичне завдання вимагало продемонструвати свої виробничі вміння та навички.

За словами Галини Щербини, конкурсанти імітували виконання перемикань, відпрацьовували взаємодію з фахівцями інших служб і цехів, контролювали працездатність обладнання і водно-хімічний режим технологічних систем.

 «Мені пощастило, - щиро ділиться Роман Федорчук, який завоював перше місце в конкурсі. - На посаді оператора 6 групи - в порівнянні з іншими суперниками - працюю зовсім недавно, тому досвіду не так вже й багато. Теорії я не боявся, бо він, вважаю, добре підготувався. А ось за практичне завдання, ніде правди діти, переживав. Зазвичай таку операцію ми робимо по бланку перемикань. Тут же потрібно було покроково чітко виконати все по пам'яті. Я радий, що у мене все вийшло. Однак попереду нове випробування - галузевий конкурс!»

 

 

Довідка: Радіаційний фон в районі розташування Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і складає 8 - 12 мкР/год. Надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищує встановлених допустимих значень.

 

версія для друку