МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Енергоатом продовжуватиме розширювати диверсифікацію постачання ядерних матеріалів та послуг

22.08.2016 | 10:32

НАЕК «Енергоатом» продовжує працювати над розширенням диверсифікації джерел постачання ядерних матеріалів та послуг. Про це президент Енергоатома Юрій Недашковський заявив під час брифінгу, який відбувся 18 серпня після церемонії підписання угоди між Енергоатомом та британсько-німецько-голландською компанією URENCO про постачання збагаченого урану.

 

«Ми йдемо шляхом  диверсифікації відразу за кількома напрямками. Один напрямок - це наша співпраця з виробником тепловиділяючих збірок – японсько-американською компанією Westinghouse. На сьогодні ми вийшли на такий рівень співвідношення обсягів поставок палива від російської компанії ТВЕЛ та компанії Westinghouse, який дозволяє говорити, що в цьому напрямку процес диверсифікації триває успішно і відповідає найкращим світовим зразкам. Але ми на цьому не зупинились і працюємо над диверсифікацією ядерних матеріалів та інших супутніх послуг, зокрема, виходимо на співпрацю з компаніями, які надають послуги з перевезення ядерних матеріалів. Думаю, що наступного року ми презентуватимемо наші досягнення і на цьому фронті», - повідомив Ю.Недашковський.

 

Говорячи про підписання угоди між Енергоатомом та URENCO, Ю.Недашковський зазначив, що цій події передувала кропітка робота фахівців обох компаній. «З огляду на відсутність визначених на законодавчому рівні процедур та умов для проведення міжнародних конкурсів із закупівлі збагаченого урану, Енергоатом самостійно розробляв відповідні норми та доводив їх до потенційних учасників конкурсу. Ці процедури є абсолютно прозорими та одночасно дуже жорсткими, що стимулює напружену конкуренцію між учасниками. Хочу зазначити, що ми не отримували жодних скарг від учасників конкурсу стосовно його процедур та вимог, це дозволяє говорити про високу якість роботи наших фахівців, які розробляли конкурсну документацію», - підкреслив президент Енергоатома.

 

У свою чергу виконавчий директор із закупівель ядерного палива та інформаційного забезпечення Енергоатома Ольга Кравець зазначила, що компанія URENCO запропонувала Енергоатому найкращу з економічної точки зору пропозицію. «В конкурсі Енергоатома, переможцем якого стала URENCO, брали участь компанії, які входять до п’ятірки світових лідерів серед виробників збагаченого урану. Термін дії угоди між Енергоатомом та URENCO 3 роки (з 2017-го по 2020-й рр.), вона передбачає щорічно дві обов’язкові поставки, а також дві опціонні щорічні поставки, якими Енергоатом може скористатись.  Обсяг однієї поставки достатній для виготовляння 42-х тепловиділяючих збірок, тобто щорічно URENCO поставлятиме в інтересах Енергоатома таку кількість збагаченого урану, якої вистачить для виготовлення палива, необхідного для перезавантаження двох енергоблоків типу ВВЕР-1000», - пояснила О.Кравець.

 

Нагадаємо, 18 серпня 2016 року НАЕК «Енергоатом» та британсько-німецько-голландська компанія URENCO уклали угоду про постачання збагаченого урану. Відповідний документ було підписано президентом Енергоатома Юрієм Недашковським та генеральним директором компанії URENCO Томасом Хаберле.

 

Контракт дозволить Енергоатому здійснювати взаємовигідне співробітництво з одним із світових лідерів у галузі виробництва та постачання ядерних матеріалів – компанією URENCO. Збагачений уран, що постачатиметься URENCO, використовуватиметься для виробництва ядерного палива для АЕС України на підприємстві компанії Westinghouse у Швеції. Контракт є черговим послідовним кроком Енергоатома щодо диверсифікації постачання ядерних матеріалів та ядерного палива для забезпечення потреб українських АЕС.

 

версія для друку