МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Будівельники Запорізької АЕС без діла не залишаться

12.08.2016 | 13:42

 

 

Сьогодні на календарі - День будівельника. За рік будівельники атомної електростанції виконали величезний обсяг робіт і готові до виконання нових завдань.

 

«У цьому році будувалися в основному об'єкти промислового призначення, - каже заступник генерального директора Запорізької АЕС з капітального будівництва Анатолій Казаєв. - Це корпус «Г» учбово-тренувального центру (НТЦ), відкритий розподільчий пристрій (ВРП) -750, пускорезервний трансформатор, азотно-киснева станція».

 

Самий трудомісткий - ВРП -750, об'єкт, який необхідний і станції, і країні. Саме на ВРП-750 були задіяні основні будівельні сили. На перше півріччя наступного року заплановані випробування ліній і здача в експлуатацію. Наступний за важливістю об'єкт - НТЦ (корпус «Г»). Його здати в експлуатацію будівельники також планують в першому півріччі 2017 року».

 

Необхідно відзначити, що будівництво НТЦ може прирівнюватися за складністю до будівництва нового блоку. Це не тільки будівельні роботи: монтаж реактора і парогенератора. Участь у всіх роботах брали працівники станції, які в свій час, будували енергоблоки ВП ЗАЕС. А молодому поколінню випала унікальна можливість отримати такий досвід.

 

Не залишаються без участі будівельників та інші промислові об'єкти, а також об'єкти соцкультпобуту, де виконується ремонт.

 

У перспективі - плани до 2020 року. Після закінчення будівництва промислових об'єктів на території станції, будівельники почнуть нові завдання. Це берегова насосна додаткової води, ангарне сховище для будівлі РАВ, роботи по підживленню ставка-охолоджувача холодною водою з Каховського водосховища, новий шламонакопитель.

 

Будівельники кажуть, що після будівництва таких серйозних об'єктів на атомній станції працівники УС можуть сміливо себе відносити до будівельників-енергетиків, фахівців широкого профілю, які будуть затребувані в будь-якій галузі.

 

Довідка: Радіаційний фон в районі розташування Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і на 12 липня становить 8 - 12 мкР/год. Надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищує встановлених допустимих значень.

 

версія для друку