МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Пройшли випробування приводів системи управління та захисту (СУЗ)

10.08.2016 | 16:15

 

 

У компанії «Шкода» (Чехія) пройшли приймально-здавальні випробування приводів (СУЗ), які будуть поставлені на енергоблок №6 Запорізької АЕС. У випробуваннях взяв участь начальник лабораторії систем управління машини перевантажувальної енергоремонтного підрозділу Олексій Гладкий.

 

Нова апаратура відрізняється більш тривалим терміном служби, підвищеною зручністю в експлуатації, а також рядом нових функцій, що дозволяють підвищити безпеку роботи атомних станцій.

 

Модернізація системи групового та індивідуального управління приводами СУЗ буде виконана під час планової ремонтної кампанії на шостому енергоблоці. Даний вид робіт є плановим та проводиться у відповідністю з комплексною програмою підвищення безпеки атомних енергоблоків.

 

Перед тим, як нове обладнання чеського виробництва надійде на майданчик Запорізької АЕС, представники ДП «НАЕК «Енергоатом» та ВП ЗАЕС проінспектували приводи системи управління захисту на відповідність технічним умовам, перевірили документацію. Така вимога відповідає процедурі приймально-здавальних випробувань.

 

«Згодом по цій документації на Запорізькій атомній станції буде проведено вхідний контроль партії приводів СУЗ, яка налічує 65 стрижнів, говорить Олексій Степанович. - Контроль нового обладнання проводиться поза блоком, після перевірки його встановлять на енергоблоке».

 

 

Довідка: Радіаційний фон в районі розміщення Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і на 10 серпня становить 8 - 12 мкР/год. Надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищують встановлених допустимих значень.

Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт.

 

версія для друку