МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Землетрус на роботу ЮУАЕС не вплинув

08.08.2016 | 16:31

 

 

Землетрус, що стався 7 серпня на півдні Донецької області в районі міста Маріуполь, не вплинув на роботу енергоблоків Южно-Української АЕС.

 

Як повідомляє Головний центр спеціального контролю Державного космічного агентства України, магнітуда землетрусу складала близько 4,9 бала. Глибина епіцентру - 10 кілометрів.

 

За інформацією фахівців ЮУАЕС, землетрус не вплинув на роботу атомної станції. Порушень експлуатаційних меж на енергоблоках немає. Системи фізичного захисту ЮУАЕС працюють у штатному режимі. Радіаційний фон на проммайданчику не змінився та відповідає показникам природних фонових значень, заміряних до пуску станції. Викиди радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищують встановлених допустимих значень.

 

Обладнання системи сейсмометричного контролю та сигналізації на ЮУАЕС обслуговують фахівці цеху теплової автоматики та вимірювань (ЦТАВ). Вони підкреслюють, що до показників надійності та стабільності метрологічних характеристик сейсмодатчиків систем аварійного захисту ядерних реакторів пред'являються найжорсткіші вимоги. «При цьому на жодному з працюючих блоків обладнання сейсмоконтролю 7 серпня коливань не зафіксувало», - повідомляє начальник ЦТАВ Михайло Васильченко.

 

 

Інформація про ВП ЮУАЕС

ЮУАЕС – основа Южно-Українського енергетичного комплексу, розташованого на півдні України в Миколаївській області. Він забезпечує потреби в електричній енергії регіону з більш як п’ятимільйонним населенням. До складу енергокомплексу входять: Южно-Українська АЕС (3 атомні енергоблоки сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівська ГЕС на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 11,5 МВт) і Ташлицька ГАЕС (в експлуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати сумарною потужністю в генераторному режимі 302 МВт, у стадії будівництва друга черга – гідроагрегат №3).

У 1996 році як відокремлений підрозділ підприємство увійшло до складу ДП «НАЕК «Енергоатом». За роки існування ВП ЮУАЕС вироблено понад 530 млрд кВт·год. електричної енергії.

 

Відділ роботи з громадськістю та ЗМІ

 

Контакти

Галина Медвінська,

(05136)2-86-69

g_medvinskaya@sunpp.atom.gov.ua

 

версія для друку