МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Міністр Ігор Насалик зустрівся з представниками профспілок гірників та обговорив з ними ключові проблеми вугільної галузі

20.07.2016 | 21:27

 

 

Ігор Насалик провів зустріч з переговорною групою від профспілок вугільної галузі, які організували акцію під стінами Міненерговугілля України. У зустрічі також взяли участь народний депутат України Альона Бабак, заступник Міністра – керівник апарату Дмитро Лабоженко, директор Департамету вугільно-промислового комплексу Анатолій Корзун та голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.

 

Міністр детально розглянув вимоги учасників акції протесту та поінформував про заходи Міненерговугілля щодо врегулювання порушених проблем.

 

Зокрема, Міністр заявив про готовність підтримувати соціальний діалог. Також нагадав, що наступного дня після призначення вже зустрічався з профспілками вугледобувних підприємств. Крім того, перша колегія, проведена у червні цього року, була присвячена саме питанням вугільної галузі.

 

Міністр повідомив, що наразі вирішено питання збуту вугільної продукції. Це стало можливим завдяки проекту із переведення двох блоків Зміївської ТЕС на спалювання вугілля газової групи. Саме таке вугілля видобувають державні підприємства на підконтрольній українській владі території.

 

Ігор Насалик поінформував про додаткові заходи, які вживає Міненерговугіля для погашення боргів із заробітної плати шахтарям. Зокрема, Міністерство розробило законопроект щодо внесення змін до Державного бюджету та виділення коштів у сумі 1 млрд гривень для державної підтримки вугледобувних підприємств. Зазначений документ, за словами Міністра, пройшов комітетські слухання, проголосований профільним комітетом одноголосно та очікує підтримки народних депутатів та прийняття Верховною Радою.

 

Також Міністр повідомив про потреби у вугільній продукції: Україна споживає 25 млн тонн вугілля, з них 9,2 млн тонн антрацитової групи. Водночас потреби державних вугільних підприємств значно перевищують доходи від реалізації вугільної продукції, що за відсутності державної підтримки і є причиною виникнення заборгованості. Ігор Насалик не підтримав вимогу щодо мораторію на закриття шахт та зазначив, що в такій ситуації спільно із профспілками готовий проаналізувати, які підприємства підлягають закриттю, адже недоцільно інвестувати у збиткові і неперспективні шахти. Міністр підтримав одночасне впровадження соціальних програм для працівників підприємств, які підлягають реструктуризації до 2020 року згідно з розробленим Міненерговугілля проектом Концепції реформування вугільної галузі.

 

Ігор Насалик погодився з ініціативою щодо утворення міжвідомчої робочої групи для розгляду проблемних питань роботи вугільної галузі, до якої буде включено в обовязковому порядку представників галузевих профспілок.

 

Серед проблемних питань, які накопичилися у вугільній галузі та були обговорені, - питання розрахунків державних вугільних підприємств з електропостачальними організаціями, накопичення податкових боргів, забезпечення індивідуальними засобами захисту, технічного переоснащення, нераціонального використання коштів, забезпечення потреб гірничорятувальної служби, потреби ефективного менеджменту тощо.

 

Народний депутат Альона Бабак запропонувала ініціювати на засіданні Уряду розгляд питань щодо Міжвідомчої робочої групи з метою координації роботи та щодо можливості реструктуризації боргів підприємств. Також А. Бабак звернулася до Міненерговугілля щодо необхідності розроблення довгострокового балансу вугілля, щоб народні депутати могли оцінити перспективи вугільної галузі та прийняти виважені рішення.

 

За підсумками зустрічі визначено поетапні кроки для вирішення проблемних питань та домовлено про майбутні зустрічі. Міністр наголосив, що всі проекти в реформуванні вугільної галузі будуть в обов’язковому порядку обговорюватися із профспілками працівників вугільних підприємств.

 

версія для друку