МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

На Южно-Українській АЕС президент Енергоатома провів виїзну нараду

18.07.2016 | 13:23

 

 

Під час робочого візиту на ЮУАЕС, який відбувся 15 липня, президент ДП НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський ознайомився з ходом реалізації проекту «Реконструкція системи технічного водопостачання. Робота блоків 1...3 на Ташлицькому водосховищі та бризкальних басейнах Южно-Української АЕС», а також обговорив із фахівцями компанії та атомної станції пріоритетні напрямки діяльності підприємства і шляхи вирішення проблемних питань.

Реконструкція системи технічного водопостачання ЮУАЕС на сьогодні є одним з пріоритетних проектів, що реалізується на южно-українському майданчику. Проект затверджено Кабінетом Міністрів України на початку 2016 року. Його реалізація дозволить уникнути втрат виробництва електроенергії на Южно-Українській АЕС через високу температуру циркуляційної води та зняти обмеження потужності енергоблоків, викликані недостатньою охолоджувальною здатністю Ташлицького водосховища в спекотні літні періоди.

Ця реконструкція системи припускає реалізацію трьох проектів: будівництво 5 бризкальних басейнів, облаштування струменеспрямовуючої споруди (завіси) в акваторії Ташлицького водосховища, а також комплексу споруд для заповнення та підживлення водойми-охолоджувача. Загальна вартість будівництва об'єктів складає 1214,4 млн грн. Тривалість будівництва - 36 місяців.

Практичну реалізацію проекту реконструкції системи техводопостачання ЮУАЕС розпочато в середині березня. Будівельно-монтажні роботи розгорнулися на першій черзі бризкальних басейнів №1 і №2. На сьогодні об'єкт цілком забезпечено фінансуванням, а роботи виконуються відповідно до встановленого графіка. З 62 пунктів у повному обсязі виконано 7, ведуться роботи з 8, а з 47 - ще не розпочато. Зокрема, триває облаштування автомобільних доріг, зовнішніх мереж і споруд, вертикальне планування та обгороджування. На першому басейні встановлюються опори та ведеться підготовка основи чаші під укладання бетону. Роботи розпочнуться в середині серпня. А до кінця року на басейні №1 планують завершити монтаж трубопроводу. На другому - завершено процес осушення території, на повну ведеться облаштування основи з бутового каменю та розробка ґрунту під укладання гірської маси. У жовтні заплановано початок бетонування чаші. Станом на 15 липня фактичне виконання будівельних робіт на об'єкті в фінансовому еквіваленті склало більше 96 млн грн.

Під час наради було розглянуто також питання придбання основного насосного обладнання. Згідно з відкоригованим графіком, три насосні агрегати має бути доставлено на майданчик до кінця 2017 року та два - на початку 2018-го. 14 липня оголошено конкурсні торги на виготовлення насосів, а 20 вересня відбудеться аукціон, під час якого визначиться переможець.

Окремим питанням порядку денного виїзної наради було розглянуто будівництво струменеспрямовуючої споруди в акваторії Ташлицького водосховища. Проект затверджено наказом ДП НАЕК «Енергоатом» 2015 року. За підсумками конкурсних торгів 14 липня ЮУАЕС підписано договір на виконання будівельно-монтажних робіт, які стартують 20 липня. Термін спорудження греблі - 7 місяців.

За підсумками відвідування Южно-Української АЕС президент компанії Юрій Недашковський висловив упевненість в успішному завершенні всіх розпочатих проектів. «Я особисто переконався, що всі фінансові та людські ресурси, які документально забезпечено на стовідсотковому рівні, ефективно використовуються. Огляд будівельного майданчика показав, що темпи взято досить високі, а графік виконання робіт підтверджує їх відповідність встановленим термінам. На задовільному рівні перебуває й виконання інших проектів. Оскільки в нас була їх повна готовність - проекти пройшли комплексну державну експертизу - Національна комісія з регулювання електроенергетики пішла нам назустріч і виділила всі необхідні кошти. Тепер головне завдання Южно-Української АЕС спільно з генеральним підрядником виконати всі роботи в строк», - резюмував Ю.Недашковський.

 

 

 

 

 

 

Інформація про ВП ЮУАЕС

Южно-Український енергетичний комплекс розташований  на півдні України в Миколаївській області. До його складу входять Южно-Українська атомна станція (три атомні енергоблоки сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівська гідростанція на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 11,5 МВт) і високоманеврена Ташлицька гідроакумулююча станціяексплуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати сумарною потужністю в генераторному режимі 302 МВт, у стадії будівництва друга чергагідроагрегат №3). Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2007 року «Про затвердження проекту завершення будівництва Ташлицької ГАЕС» визначено введення в експлуатацію шести гідроагрегатів ТГАЕС загальною потужністю 900 МВт.

У 1996 році як відокремлений підрозділ підприємство увійшло до складу ДП НАЕК «Енергоатом». За обсягами виробництва Южно-Український енергокомплекс забезпечує потреби в електричній енергії регіону з більш як п’ятимільйонним населенням. За роки існування підприємством вироблено понад 520 млрд кВт·год. електричної енергії.

 

Відділ роботи з громадськістю та ЗМІ.

 

Контакти

Наталя Карташова,

(05136) 2-86-69

n_kartashova@sunpp.atom.gov.ua

 

 

версія для друку