МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Енергоатом завантажує 42 ТВС-WR на енергоблок №5 Запорізької АЕС

17.06.2016 | 08:42

 

 

Вперше в історії експлуатації Запорізької АЕС на станції буде використано свіже паливо транснаціональної компанії Westinghouse, завантаження якого зараз проводиться в активну зону реактора енергоблока №5 (на даний момент вже 6 тепловиділяючих зборок компанії Westinghouse (ТВЗ-WR) знаходяться в активній зоні реактора енергоблока №5). Всього ж в обсязі першої партії планується завантажити 42 ТВЗ-WR.

За процесом завантаження 16 червня під час робочого візиту на проммайданчик Запорізької АЕС спостерігали президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський, заступник Міністра енергетики США Едвард МакГінніс, голова Державної інспекції ядерного регулювання України Сергій Божко, директор Державного підприємства «Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки» Ігор Шевченко та делегації Міністерства енергетики США і ДП «НАЕК «Енергоатом».

Щоб охопити всі аспекти впровадження нового для Запорізької АЕС палива, делегація відвідала вузол свіжого палива, де зберігаються паливні зборки ТВЗ-WR, що надійшли з шведської філії компанії Westinghouse. Після чого учасники заходу вирушили на блочний щит управління енергоблока №5, де віддалено за допомогою промтелебачення змогли спостерігати сам процес завантаження, а за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення - місця розташування завантажених зборок в активній зоні.

Також в рамках заходу делегація відвідала майданчик сухого сховища відпрацьованого ядерного палива (ССВЯП) і повномасштабний тренажер блочного щита управління навчально-тренувального центру ЗАЕС, після чого делегація Міністерства енергетики США відбула в Дніпро.

Інші учасники візиту на чолі з президентом ДП «НАЕК «Енергоатом» Юрієм Недашковським продовжують робочий візит, в рамках якого ще запланована серія нарад з питань продовження термінів експлуатації енергоблоків Запорізької АЕС і введення в експлуатацію корпусу «Г» навчально-тренувального центру ЗАЕС.

Довідка. Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 р., третій - в 1986 р., четвертий - в 1987 р., п'ятий - в 1989 р., шостий - у 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 22%.

 

версія для друку