МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Екологічна обстановка в зоні розташування ЮУАЕС

09.06.2016 | 14:53

 

 

За даними відділу охорони навколишнього середовища Южно-Української АЕС у травні 2016 року основні параметри довкілля знаходилися в наступних межах:

 

 

Середньомісячні дані гідрометеорологічної інформації

 

Гідрологічні параметри

Розмірність

Значення

Ріка Південний Буг - водомірний пост «Костянтинівка»

Температура води

оС

18,2

Рівень води

м БС*

19,25

Витрата води

м3

33,6

Ташлицька водойма-охолоджувач

(пост ОГМС)

Температура води

оС

29,8

Рівень води

м БС

99,53

Підвідний канал

Температура води

оС

25,8

Відвідний канал

Температура води

оC

33,3

Метеорологічні параметри

 

 

Швидкість вітру

м/с

3,1

Напрям вітру (переважаючий)

румб

східно-західний

Температура повітря:

 

середня температура за місяць

оC

16,1

середня температура за багаторічний період по станції Южноукраїнськ

оC

17,3

середня максимальна температура за місяць

оC

21,3

абсолютний максимум

оC

26,2

середня мінімальна температура за місяць

оC

10,9

абсолютний мінімум

оC

5,1

Відносна вологість повітря

%

70

Атмосферний тиск

мм рт. ст.

750,0

Сума атмосферних опадів:

 

за місяць

мм

86,6

середня за багаторічний період

мм

44,6

усього з початку року

мм

263,3

Примітка. * Рівні води представлено в абсолютних позначках (Балтійська система висот)

 

 

Гідрометеорологічні спостереження

 

Виміри рівня та температури води в річці Південний Буг і Ташлицькій водоймі-охолоджувачі проводилися щоденно двічі на добу - о 8-й і 20-й годині.

Виконано 6696  вимірів за 27 метеорологічними показниками. Споживачам ВП ЮУАЕС надіслано 13 штормових попереджень за фактичними матеріалами спостережень озерної гідрометеорологічної станції ВП «Южно-Українська АЕС».

 

 

Хімічні дослідження

 

Еколого-хімічною лабораторією виконано 548 хімічних аналізів проб води річки Південний Буг (насосна підживлення Ташлицької водойми-охолоджувача), Ташлицької водойми-охолоджувача та Олександрівського водосховища (500 метрів нижче точки скидання продувальних* вод), 171 хімічний аналіз проб води Олександрівського водосховища в зоні моніторингу Олександрівскої ГЕС і 93 хімічні аналізи проб води  Олександрівського водосховища в зоні Ташлицької ГАЕС.

 

Значення лімітуючих показників складу води річки Південний Буг, Ташлицької водойми-охолоджувача та Олександрівського водосховища (500 м нижче точки скидання продувальних вод) у травні наведено нижче:

 

Інгредієнт, що визначається

 

Одиниці виміру

 

Гранично допустима концентрація для рибогосподарських водойм

Річка Південний Буг

(район насосної підживлення Ташлицької водойми-охолоджувача)

 

Ташлицька водойма-охолоджувач

 

Олександрівське водосховище

(500 м нижче  точки скидання продувальних вод)

Сульфати

мг/дм3

100

88

322

89

Сухий залишок

мг/дм3

1000

554

1075

563

 

Індекс ЛКП (індекс вмісту в одному літрі води мікроорганізмів лактозопозитивної кишкової палички) у воді річки Південний Буг складав від 2300 до 24000 кишкових паличок в 1 літрі при гранично допустимій концентрації 5000. Значення індексу ЛКП у Ташлицькій водоймі-охолоджувачі у травні склало від 500 до 600 кишкових паличок в 1 літрі. 

 

За результатами екологічного моніторингу можна зробити наступні висновки:

- екологічний стан водних об’єктів зони розташування ЮУАЕС відповідає сезонним середньостатистичним показникам;

- продувка* Ташлицької водойми-охолоджувача здійснюється відповідно до вимог природоохоронного законодавства України;

- метеорологічні параметри в районі розташування ЮУАЕС відповідають сезонним кліматичним умовам південного регіону України;

- за характеристикою водності річки Південний Буг травень 2016 року характеризується як середньомаловодний 93% забезпеченості**.

 

*Продувка Ташлицької водойми-охолоджувача - часткова заміна води водоймища, що виконується для поповнення безповоротних втрат, підтримки рівня води з метою поліпшення охолоджуючої здатності водойми-охолоджувача. Скидання продувальних вод регламентоване і справляє мінімальний вплив. Так, уже в контрольному створі Олександрівського водосховища (відстань 500 м від точки скидання продувальних вод) показник мінералізації річкової води за сухим залишком практично вирівнюється.

 

**Забезпеченістю гідрологічної величини називається імовірність того, що дане значення цієї величини може бути перевищене серед сукупності всіх можливих її значень. Виражається у відсотках або частках від загальної сукупності значень. У процентному значенні змінюється від 0 до 25 - багатоводна фаза, 25-75 - середнє значення, 75-100 - маловода фаза.

 

Інформація про ВП ЮУАЕС

Южно-Український енергетичний комплекс розташований  на півдні України в Миколаївської області. До його складу входять Южно-Українська атомна станція (три атомні енергоблоки сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівська гідростанція на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 11,5 МВт) і високоманеврена Ташлицька гідроакумулююча станціяексплуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати сумарною потужністю в генераторному режимі 302 МВт, у стадії будівництва друга чергагідроагрегат №3). Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2007 року «Про затвердження проекту завершення будівництва Ташлицької ГАЕС» визначено введення в експлуатацію шести гідроагрегатів ТГАЕС загальною потужністю 900 МВт.

У 1996 році як відокремлений підрозділ підприємство увійшло до складу ДП НАЕК «Енергоатом». За обсягами виробництва Южно-Український енергокомплекс забезпечує потреби в електричній енергії регіону з більш як п’ятимільйонним населенням. За роки існування підприємством вироблено понад 520 млрд кВт·год. електричної енергії.

 

Відділ роботи з громадськістю та ЗМІ.

 

Контакти

Наталя Карташова,

(05136) 2-86-69

n_kartashova@sunpp.atom.gov.ua

 

версія для друку