МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

На Южно-Українській АЕС завершено інспекцію ядерного палива "Westinghouse"

05.05.2016 | 12:00

 

 

З 10 по 14 квітня на третьому енергоблоці Южно-Української атомної станції проходила інспекція зміцнених тепловиділяючих збірок (ТВЗ-WR) транснаціональної компанії «Westinghouse» після першого року їх експлуатації в реакторі. Цей плановий захід реалізовано в рамках «Програми дослідної експлуатації ТВЗWR компанії «Westinghouse» на енергоблоці №3».

Обстеження палива виконувалося компанією-виробником «Westinghouse» за участі персоналу ВП «Атомремонтсервіс» і ВП «Южно-Українська АЕС», із застосуванням обладнання стенду інспекції та ремонту ТВЗ.

У рамках вказаної роботи проведено інспекцію 8 ТВЗ-WR, що були відібрані  згідно з рекомендаціями «Westinghouse» та відпрацювали в активній зоні енергоблока №3 ЮУАЕС одну паливну кампанію. Виміри виконано в обсязі «Програми післярадіаційної інспекції ТВЗ-WR/W на енергоблоці №3 під час ППР-2016», узгодженої з Держатомрегулювання України. На думку фахівців «Westinghouse», попередні підсумки свідчать про відсутність зауважень до обстежених паливних збірок після першого року їх експлуатації.

 

 

Інформація про ВП ЮУАЕС

ЮУАЕС – основа Южно-Українського енергетичного комплексу, розташованого на півдні України в Миколаївській області. Він забезпечує потреби в електричній енергії регіону з більш як п’ятимільйонним населенням. До складу енергокомплексу входять: Южно-Українська АЕС (3 атомні енергоблоки сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівська ГЕС на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 11,5 МВт) і Ташлицька ГАЕС (в експлуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати сумарною потужністю в генераторному режимі 302 МВт, у стадії будівництва друга черга – гідроагрегат №3).

У 1996 році як відокремлений підрозділ підприємство увійшло до складу ДП НАЕК «Енергоатом». За роки існування ВП ЮУАЕС вироблено понад 520 млрд кВт·год. електричної енергії.

 

Відділ роботи з громадськістю та ЗМІ.

 

 

версія для друку