МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Атомпрофспілка вимагає від Мінюсту негайно врегулювати питання зняття арешту з рахунків Енергоатома

27.04.2016 | 14:56

 

Професійна спілка працівників атомної енергетики та промисловості України (Атомпрофспілка) звернулась до Міністерства юстиції України з вимогою негайно врегулювати питання зняття арешту з рахунків НАЕК «Енергоатом». Свої вимоги Атомпрофспілка виклала у листі на ім’я міністра юстиції України Павла Петренко, який було передано представникам міністерства юстиції під час попереджувальної акції протесту, яка відбулась 26 квітня за участі представників трудових колективів усіх українських АЕС та інших підрозділів НАЕК «Енергоатом».

Атомпрофспiлка висловлює категоричні заперечення проти постанови про відновлення виконавчого провадження щодо стягнення з Енергоатома 127,3 млн грн сумнівної заборгованості, яке було зупинене Шевченкiвським районним судом міста Києва 9 лютого 2016 року. У своєму листі атомники наполягають на терміновому прийнятті рішення про зняття арешту з рахунків та майна компанії. «Звертаємо Вашу особисту увагу, як міністра, що в результаті арешту рахунків у тому числі валютних, Енергоатом припинив усі платежі за ядерне паливо, ядерні матеріали та вивезення відпрацьованого ядерного палива. Наслідками зриву зазначених платежів може стати затримка у поставках ядерного палива на АЕС України, а, отже, зупинка енергоблоків АЕС», ‒ йдеться у листі.

В Атомпрофспілці констатували, що вичерпавши усі можливості вирішення питання щодо блокування рахунків Енергоатома та у зв'язку із бездіяльністю органів влади, профспiлка змушена провести пікетування будівлі Міністерства юстиції 26 квітня цього року. «Для зняття соціальної напруги у трудових колективах атомних електростанцiй, забезпечення безпечної роботи АЕС звертаємось до вас із пропозицією провести у зручний для вас час термінову зустріч із представниками Атомпрофспiлки для урегулювання питання щодо дій посадових осіб Департаменту державної виконавчої служби Мiнюсту та вжиття правових заходів для відновлення нормальної фiнансово-господарської діяльності Енергоатома», ‒ зазначають автори звернення.  

Серед вимог Атомпрофспілки до міністра юстиції, виголошених під час пікетування, також було негайне виконання доручень екс-прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка щодо захисту інтересів Енергоатома, наданих їм ще у той час коли він очолював уряд.

Заступник голови Атомпрофспілки, голова Первинної профспілкової організації Енергоатома Олексій Лич також закликав П.Петренка взяти під особистий контроль виконавче провадження щодо стягнення сумнівної заборгованості з Енероатома та доручити здійснити його перевірку. «Про зловживання посадових осіб Державної виконавчої служби Мінюсту, яка заблокувала рахунки Енергоатома було повідомлено і Адміністрацію Президента України, і Верховну Раду, і Кабмін. Відбулася зустріч з заступником міністра юстиції, яка, на жаль, не привела до позитивного результату. Створюється враження, що Державна виконавча служба виступає на боці позивача – нікому не відомої приватної компанії «Укрелектроват», яка намагається стягнути сумнівний борг з державної компанії», ‒ підкреслює О.Лич.

Разом із тим, він переконаний, що атомна галузь приречена на співробітництво з державними органами. «Ми маємо спільними зусиллями знайти вихід з цієї ситуації. Наша акція протесту 26 квітня була попереджувальною, за дорученням колективу Енергоатома було прийнято рішення її призупинити, але у разі відсутності реагування з боку державних органів ми розпочнемо підготовку до повномасштабної акції протесту», ‒ заявив О.Лич.

Він також повідомив, що Первинна профспілкова організація Енергоатома підготує та направить на ім’я Президента України та прем’єр-міністра звернення щодо критичного стану в атомній енергетиці.

Документ

 

версія для друку