МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Щодо можливих інсинуацій у ЗМІ з приводу скасування закупівлі клапанів ШРУ-А

20.04.2016 | 12:47

 

 

Оскільки до прес-центру НАЕК «Енергоатом» звернулося відразу декілька представників ЗМІ із проханням прокоментувати відмову з боку Енергоатома здійснювати закупівлю клапанів ШРУ-А виробництва німецької компанії AUMA без посередника, надаємо інформацію із цього приводу, яка підкріплена копіями протоколів (знаходяться у розпорядженні прес-центру Компанії) з переговорів з німецькою компанією – світовим лідером з виробництва електроприводів арматури.

Передісторія питання: оскільки електроприводи клапанів ШРУ-А, що встановлені на АЕС України були не розраховані на роботу в режимах запарювання приміщення, де вони розташовані, в рамках виконання заходів з продовження експлуатації енергоблока №1 ЮУАЕС в 2013 році були встановлені електроприводи клапанів ШРУ-А виробництва AUMA. У 2014 році, в рамках виконання аналогічних заходів з підвищення безпеки енергоблоків №2 ЮУАЕС, №№1-6 ЗАЕС проводились відкриті торги на закупівлю аналогічного обладнання. На жаль компанія AUMA безпосередньо у торгах участі не взяла, натомість взяли участь невідомі компанії, які, на нашу думку, не мають відповідного досвіду, кваліфікованого персоналу та обігових коштів для реалізації такого замовлення. Тому керівництвом Енергоатома було прийнято рішення для проведення прямих переговорів з компанією AUMA.

Проте, ‒ і про це йдеться у протоколі переговорів від 12.12.2014 із німецькою компанією, який є наявним у прес-центру Енергоатома ‒ виходити напряму на торги AUMA відмовилася, запропонувавши російську фірму-представника. Основні причини відмови – невеликий (менш ніж 0,1% від річного обігу) обсяг закупівлі та загальна політика компанії щодо небажання прямої роботи з атомною галуззю (запобігання можливих позивів щодо відповідальності за ядерну шкоду).

У свою чергу Енергоатом відмовився закуповувати обладнання у вказаної фірми-посередника, запропонувавши знайти іншого, без російської прописки (у зазначеному протоколі зафіксовані вимоги до такого можливого посередника).

Оскільки за час, що минув після переговорів, AUMA так офіційно і не номінувала свого представника, подальші переговори не відбувались.

Зазначимо, що паралельно із переговорними процедурами технічні служби Компанії провели у встановленому порядку кваліфікацію (шляхом натурних випробувань) існуючих приводів клапанів ШРУ-А, які за результатами кваліфікації було визнано такими, що відповідають вимогам. Відтак, актуальність у закупівлі нових приводів наразі не є пріоритетною з точки зору забезпечення безпечної експлуатації енергоблоків АЕС.

версія для друку