МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

На ЮУАЕС завершено цикл профорієнтаційних занять для старшокласників

19.04.2016 | 09:53

 

У ВП «Южно-Українська АЕС» завершено цикл профорієнтаційних занять  2015-2016 рр. для старшокласників 30-кілометрової зони атомної станції. Їх відвідали 850 майбутніх випускників Арбузинського,  Братського, Вознесенського, Доманівського, Первомайського районів, а також міст Вознесенськ і Южноукраїнськ. Слухачами останнього заняття 15 квітня були учні гімназії міста-супутника ЮУАЕС.

Планомірну діяльність з професійної орієнтації старшокласників населених пунктів зони спостереження Южно-Української атомної станції управління кадрів спільно з відділом роботи з громадськістю та ЗМІ підприємства ведуть, починаючи з 2014 року. Завдяки системному підходу, з професією атомника отримали можливість ознайомитися значно більше майбутніх абітурієнтів. «Сьогодні для нас географія проживання не має значення. Головне, щоб була успішність і бажання працювати на нашому підприємстві, -  підкреслює начальник управління кадрів ВП ЮУАЕС В'ячеслав Губа. - Переконаний, що в нашій ситуації робота з профорієнтації особливо важлива для довколишніх районів. Загальновідомо, що думка про атомну станцію нерідко формується на підставі всіляких міфів і домислів. А коли молода людина своїми очима бачить високотехнологічне виробництво, спілкується з людьми, які ним управляють, дізнається про рівень соціальної захищеності працівників АЕС, вона не лише може замислитися про вибір професії атомника, а й просто переконатися, що це безпечний і соціально значущий для регіону об'єкт. Що для нас не менш важливо».

На  профорієнтаційних заняттях старшокласникам детально представляли спеціальності, затребувані в атомній галузі, а також вищі навчальні заклади, де можна здобути профільну освіту. Особлива увага приділялася тристороннім договорам цільової підготовки молодих фахівців для Южно-Української АЕС. Укладення такого договору з наступним дотриманням його умов забезпечить молодим людям гарантоване працевлаштування у ВП ЮУАЕС. Вибираючи професію атомника, вони можуть розраховувати на гідну оплату своєї праці та серйозні соціальні гарантії в майбутньому. Та при цьому рівень їхніх знань і кваліфікація мають бути дуже високими, оскільки їм належить обслуговувати складне устаткування. Саме висока успішність і навчальна дисципліна є для студента головними умовами тристороннього договору.

Дізналися молоді люди під час візитів на Южно-Український енергокомплекс і про унікальність самого підприємства. Разом з атомною станцією до його складу входить каскад ГЕС-ГАЕС. Отже, разом з представниками традиційних «атомних» спеціальностей тут працюють і спеціалісти-гідроенергетики. Учасники профорієнтаційних занять мали можливість ознайомитися з роботою всіх трьох складових ВП ЮУАЕС: екскурсії включали огляд Олександрівської ГЕС і Ташлицької ГАЕС, а також відвідування повномасштабного тренажера Южно-Української АЕС. У інформаційно-культурному центрі підприємства за допомогою спеціальних макетів фахівці відділу роботи з громадськістю та ЗМІ демонстрували майбутнім абітурієнтам принципи роботи основного обладнання атомної станції.

Система цільової підготовки молодих фахівців для Южно-Української АЕС у рамках  тристоронніх договорів «АЕС-студент-виш» діє впродовж 10 років. Сьогодні за такими договорами в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут», Одеському національному політехнічному університеті,  Вінницькому національному технічному університеті, Національному університеті «Львівська політехніка», Державному вищому навчальному закладі «Український державний хіміко-технологічний університет» здобуває професію 71 студент. 14 з них отримують персональну стипендію Національної атомної енергогенеруючої компанії «Енергоатом».

 

 

Інформація про ВП ЮУАЕС

Южно-Український енергетичний комплекс розташований  на півдні України в Миколаївській області. До його складу входять Южно-Українська атомна станція (три атомні енергоблоки сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівська гідростанція на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 11,5 МВт) і високоманеврена Ташлицька гідроакумулююча станція (в експлуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати сумарною потужністю в генераторному режимі 302 МВт, у стадії будівництва друга черга – гідроагрегат №3). Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2007 року «Про затвердження проекту завершення будівництва Ташлицької ГАЕС» визначено введення в експлуатацію шести гідроагрегатів ТГАЕС загальною потужністю 900 МВт.

У 1996 році як відокремлений підрозділ підприємство увійшло до складу ДП НАЕК «Енергоатом». За обсягами виробництва Южно-Український енергокомплекс забезпечує потреби в електричній енергії регіону з більш як п’ятимільйонним населенням. За роки існування підприємством вироблено понад 520 млрд кВт·год. електричної енергії.

 

Відділ роботи з громадськістю та ЗМІ.

 

Контакти

Галина Медвінська,

(05136)2-86-69

g_medvinskaya@sunpp.atom.gov.ua

 

версія для друку