МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

На Южно-Українській АЕС пройшло протиаварійне тренування

07.04.2016 | 13:19

 

 

6 квітня 2016 року на Южно-Українській АЕС пройшло планове загальностанційне протиаварійне тренування. Його мета - перевірка готовності керівного складу та персоналу ВП ЮУАЕС до першочергових дій у разі виникнення аварій, а також сил і засобів системи аварійної готовності та реагування станції до дій з локалізації, ліквідації аварії та її наслідків.

 

Згідно з затвердженим планом, тренування проходило з 9-ї до 16-ї години. У ньому взяли участь оперативний персонал резервної зміни АЕС, штаб КАРМ (штаб керівника аварійними роботами на майданчику), штаб пожежогасіння, аварійні групи та бригади цехів і підрозділів ВП ЮУАЕС. До гасіння УМОВНОЇ пожежі залучалися особовий склад і спецтехніка Державного пожежно-рятувального загону (1ДПРЗ).

 

Тренування проходило у внутрішньому та зовнішньому кризових центрах атомної станції, на промисловому майданчику АЕС, повномасштабному тренажері третього енергоблока та безпосередньо на робочих місцях. При цьому БУДЬ-ЯКІ РЕАЛЬНІ ОПЕРАЦІЇ НА ДІЮЧОМУ ОБЛАДНАННІ НЕ ВИКОНУВАЛИСЯ. 

 

У перебігу навчань забезпечувалась постійна координація дій з ДСНС України та іншими учасниками аварійного реагування в зоні розташування атомної станції.

 

Підбиваючи підсумки заходу, керівник тренування заступник головного інженера з експлуатації другої черги АЕС Володимир Бандурко зазначив: «Такі тренування корисні для виучки персоналу, поглиблення його знань та злагодженості дій. Не менш важливо й те, що в їх перебігу ми бачимо наші резерви – що слід змінити в процедурах,  додати до схем роботи обладнання. Що ж до сьогоднішніх загальних результатів, то персонал спрацював добре. План заходу відпрацьовано повністю. УМОВНУ аварію ліквідовано».

 

 

Інформація про ВП ЮУАЕС

 

ЮУАЕС – основа Южно-Українського енергетичного комплексу, розташованого на півдні України в Миколаївській області. Він забезпечує потреби в електричній енергії регіону з більш як п’ятимільйонним населенням. До складу енергокомплексу входять: Южно-Українська АЕС (3 атомні енергоблоки сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівська ГЕС на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 11,5 МВт) і Ташлицька ГАЕС (в експлуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати сумарною потужністю в генераторному режимі 302 МВт, у стадії будівництва друга черга – гідроагрегат №3).

У 1996 році як відокремлений підрозділ підприємство увійшло до складу ДП НАЕК «Енергоатом». За роки існування ВП ЮУАЕС вироблено понад 520 млрд кВт·год. електричної енергії.

 

Відділ роботи з громадськістю та ЗМІ

 

 

версія для друку