МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Військова частина 3042, яка охороняє Запорізьку АЕС, провела тактико-спеціальні навчання

01.04.2016 | 10:06

 

 

У військовій частині 3042, яка охороняє найбільшу в Європі Запорізьку АЕС, пройшли позапланові тактико-спеціальні навчання за участю підрозділу спеціального призначення. Метою проведення навчань є перевірка здатності військовослужбовців частини виконувати завдання за призначенням.

За легендою, група невідомих осіб намагалась здійснити диверсійні дії поблизу об’єкту ВП "Запорізька АЕС". За короткий час сили та засоби військової частини були приведені в готовність до дій за призначенням.

Керівним складом військової частини було організовано взаємодію за всіма напрямками. Підготовлено всі матеріально-технічні засоби для проведення спеціальної операції з пошуку та знешкодження диверсійно-розвідувальної групи.

Під час проведення навчань особлива увага приділялась діям підрозділу спеціального призначення військової частини щодо орієнтування на місцевості, спроможності командира підрозділу швидко приймати доцільні рішення та самостійним діям підрозділу у відриві від пункту постійної дислокації, враховуючи швидкі зміни в оперативній обстановці.

Підрозділ спеціального призначення та особовий склад військової частини 3042 з поставленим завданням з пошуку та знешкодження диверсійно-розвідувальної групи впорались в повному обсязі, Запорізька АЕС під надійною охороною та обороною.

"Тактична підготовка є основою польової виучки військ. Вона в найбільш повному обсязі забезпечує навчання особового складу вмілим і злагодженим діям в складних умовах сучасного бою, а також прищеплює високі морально-бойові якості", - зазначив командир військової частини 3042 полковник Ігор Рибак.

 

Довідка: Радіаційний фон в районі розміщення Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і на 01 квітня становить 8 - 12 мкР/год. Викиди радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищують встановлених допустимих значень.

Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 р., третій - в 1986 р., четвертий - в 1987 р., п'ятий - в 1989 р., шостий - у 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 22%.

 

    

    

версія для друку