МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Модернізація на ЗАЕС: нове обладнання відповідає сучасному світовому технічному рівню

31.03.2016 | 13:07

 

 

На двох каналах систем безпеки енергоблока №1 завершені роботи з модернізації ввідних шаф зборок РСЗО - розподільних шаф трифазного струму запірної арматури одностороннього обслуговування. Нова сучасна мікропроцесорна техніка дозволить не тільки підтримувати необхідні параметри обладнання, а й фіксувати відхилення в електричних ланцюгах для наступного аналізу.

 

Модернізація обладнання зборок РСЗО проводиться поетапно відповідно до Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС України. Реалізація всіх заходів з модернізації призведе до зменшення кількості відмов обладнання, так як його технічний рівень підвищиться. Таким чином, підвищується і безпека енергоблоків Запорізької АЕС. «Була здійснена підготовча робота, що стосується заміни обладнання шаф вводу трьох каналів систем безпеки енергоблоків №1-2. Харківська корпорація «ЕлКор» випустила панелі блоків ввідних шаф (БВШ) на базі комплектуючих виробів фірми Шнейдер Електрик. При їх виготовленні був врахований досвід експлуатації застарілих панелей, задіяні новітні технології і використане обладнання на базі мікропроцесорної техніки сучасного світового технічного рівня», - розповідає старший майстер дільниці з ремонту зборок РСЗО Валерій Бірюков.

 

Всі реконструктивні роботи були виконані власними силами електроцеху ЗАЕС. Заходи з модернізації блоків ввідних шаф ведуться з 2013 року. Починалися перші реконструктивні роботи у ввідних шафах другого каналу системи безпеки на енергоблоці №2. Вони були виконані професійно і з високою якістю.

 

Спираючись на отриманий досвід, персонал впевнено приступив до аналогічних робіт з модернізації ввідних шаф зборок РСЗО на блоці №1. На першому і другому каналах систем безпеки вони виконані, при цьому перший пройшов попередні випробування і вже введений в дослідну експлуатацію. Заходи розплановані так, що у монтажних і пуско-налагоджувальних операціях задіяний кожен працівник дільниці з ремонту зборок РСЗО. Це дозволить всім досконально вивчити нове обладнання, успішно його експлуатувати і ремонтувати.

 

Коли в ремонт на першому енергоблоці виведуть третій канал систем безпеки, там теж виконають модернізацію ввідних шаф зборок РСЗО. Обладнання вже завезене і пройшло вхідний контроль.

 

 

 

Довідка:

Запорізька атомна електростанція (ЗАЕС) - найбільша АЕС у Європі та Україні c встановленою потужністю 6000 МВт.

Перший блок ЗАЕС був пущений в 1984 році, а потім з інтервалом у рік пускалися решта енергоблоки: 1985р. - Другий, 1986р. - Третій, 1987 - четвертий. Після прийняття в 1988 році рішення про будівництво другої черги ЗАЕС, вже в серпні 1989р. був введений в дію енергоблок №5. Шостий енергоблок був пущений в 1995р. після скасування в Україні мораторію на будівництво АЕС. Сьогодні Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 22%.

Радіаційний фон в районі розташування Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і на 31 березня складає 8 - 12 мкР / год. Викиди радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищують встановлених допустимих значень.

 

версія для друку